Prasowanie to z pozoru łatwe zadanie. Niestety źle dobrana temperatura może zniszczyć element garderoby, który prasujemy. A zła kolejność sprawi, że rzecz źle się wyprasuje. Dziś pod lupę wzięłyśmy prasowanie spodni w kant. Jak je prasować? Zobaczcie sami.

Zanim przejdziesz do prasowania, sprawdź czy żelazko jest czyste, uszykuj deskę do prasowania, wlej wodę destylowaną do zbiornika i ustaw odpowiednią temperaturę żelazka. Pamiętaj sprawdzić metkę pielęgnacyjną, aby nie doprowadzić do uszkodzenia rzeczy, którą prasujesz.

iron-your-trousers-care-symbols

źródło: realmenrealstyle.com

Prasowanie spodni w kant rozpoczynasz od przełożenia spodni na lewą stronę i rozłożenia ich na desce. Najpierw prasujesz dolną część nogawki i stopniowo przesuwasz się ku górze.

Kieszenie:

Kieszenie prasujesz w pierwszej kolejności. Muszą być tak ułożone, aby nie powodowały zagięć.

kieszenie

źródło: realmenrealstyle.com

Rozporek, szwy:

Następnie przechodzisz się do przeprasowania powierzchni wokół rozporka, szwów i obszycia.

Pas:

Po wykonaniu powyższych czynności spodnie wywijasz – z zewnętrznej strony prasujesz pas i górną część spodni. Pas należy nałożyć na koniec deski do prasowania, aby nogawki zwisały na podłogę. Rozpocznij prasowanie i obracaj spodnie wokół deski, do momentu, aż przeprasujesz całość. Pamiętaj, aby żelazko trzymać delikatnie nad kieszeniami. W ten sposób unikniesz tworzenia się zagnieceń

Nogawki:

Złóż spodnie kant i ułóż je na desce. Jedną nogawkę podnieś do góry, aby móc przeprasować wewnętrzną stronę nogawki, znajdującej się pod spodem. Postaraj się dokładnie przeprasować każdy fragment, aż do krocza. Następnie przekręć spodnie tak, aby przeprasować drugą stronę tej nogawki. Staraj się prasować jak najbliżej kantu, nie dotykając go bezpośrednio. W ten sposób unikniesz marszczenia się materiału

Utrwal kant:

Kanty utrwal za pomocą pary. Przyłóż żelazko do krawędzi lub włączy funkcję parowania, a następnie przesuń je wzdłuż krawędzi na całej długości nogawki/ Pamiętaj, aby na samym końcu spodnie zawiesić na wieszaku.

Chcesz poznać tajniki łączenia kolorów? Jak prasować poszczególne elementy garderoby? Zapraszamy na pełne szkolenie z zakresu dla gentelmenów. Więcej informacji znajdziecie na  stronie Szkoły Męskiego Stylu: http://szkolameskiegostylu.pl .