Początek października to idealny czas, aby pomyśleć o modnych dodatkach, które wzbogacą jesienną garderobę. Jednym z obowiązkowych elementów nadchodzącego sezonu jest luźno tkany krawat, popularnie zwany knitem.

Knit jest najmniej formalnym krawatem w męskiej garderobie. W odróżnieniu od tradycyjnego krawata, knit nie gniecie się, jest bardziej elastyczny i zakończony najczęściej prostokątnym ściągaczem. Tego rodzaju krawat charakteryzuje się także chropowatą fakturą materiału oraz brakiem podszewki.

kkkkkk

Choć knity od zawsze były kojarzone z akademickim stylem preppy to swoją popularność zawdzięczają głównie pierwszemu odtwórcy roli Jamesa Bonda – Sir Seanowi Connery’emu, który wielokrotnie pojawiał się w luźno tkanych krawatach na ekranie Goldfinger’a z 1964 roku. Knity chętnie nosili również Paul Newman, James Stewart oraz członkowie zespołu The Beatles.

pn

Paul Newman

tb

The Beatles

bond knit tie

Sir Sean Connery – kadr z filmu Goldfinger (1964) na podstawie powieści Iana Flaminga

Jak nosić krawat knit tej jesieni?

Luźno tkane krawaty wróciły do mody męskiej w wielkim stylu. W tym sezonie na knitach rządzą nie tylko poziome paski, ale także geometryczne wzory i kropki. Tej jesieni warto również zwrócić uwagę na jednolite knity w energetycznych kolorach, które nadadzą nowoczesnego miejskiego charakteru jesiennym stylizacjom. Dla konserwatywnych mężczyzn lubiących klasyczny styl świetnym wyborem pozostaną luźno tkane krawaty w neutralnych barwach – szarości lub granatu.

Knit można nosić na wiele sposobów. Ten niezwykle uniwersalny krawat świetnie sprawdzi się zarówno w stylu casual – z chinosami lub jensami, koszulą button-down i kardiganem, jak i w stylu smart casual – z biznesowym garniturem lub tweedową marynarką. Zobaczcie sami. Oto 15 inspirujących zestawów, które pomogą Wam stworzyć modne jesienne stylizację.

coll

zdjęcia: pinterest.com

Paweł Zegarow