Czy wiesz, że poprzez modę można wyrazić swój indywidualny styl? Twój wizerunek jest Twoją osobistą wizytówką. Znane przysłowie mówi: „Jak cię widzą, tak cię piszą.”. Warto więc zastanowić się nad tym, jak dobrać poszczególne elementy każdego outfitu. Aby stylizacja była efektowna, należy zainwestować w jeden mocny akcent, jaki stanie się bazą wielu różnych zestawów. Jak odnaleźć swój własny męski styl? Z pomocą przychodzi test na odnalezienie stylu.

Jak znaleźć swój męski styl? Zrób test na odnalezienie stylu

Specjalnie dla ciebie stworzyliśmy test. Pomoże ci on w stworzeniu garderoby, która odzwierciedli twoją osobowość. Odpowiadając na pytania, notuj rodzaj odpowiedzi. Następnie sprawdź, jakie odpowiedzi pojawiały się najczęściej: a, b, c, d, e, f, g, h, i, j. Poniżej przeczytasz porady, które pomogą ci w wykreowaniu własnego niepowtarzalnego wizerunku.

Pytanie 1. Jak spędzasz wolny czas:

a) analizujesz rynek i sprawdzasz konkurencję,

b) idziesz do kina na dobry film lub do znakomitej, nowej restauracji,

c) spędzasz czas na łonie natury i planujesz podróże,

d) czytasz poezję i oglądasz zachód słońca,

e) idziesz na wernisaż lub do teatru, bo lubisz sztukę,

f) uwielbiasz spędzać na dobrej zabawie, idziesz na imprezę,

g) podziwiasz swoje mięśnie w lustrze,

h) idziesz na trening, basen lub siłownię,

i) idziesz na koncert lub spotykasz się w klubie ze znajomymi,

j) rap to całe twoje życie, idziesz więc na koncert.

 

Pytanie  2. Twoją garderobę można określić w następujący sposób:

a) garnitur to podstawa w twojej szafie,

b) casualowa, elegancka i wygodna garderoba sprawdza się w każdej sytuacji,

c) odzież i biżuteria przywieziona z dalekich podróży, naturalne tkaniny takie jak len,

d) znajdzie się w niej coś w stylu retro,

e) stawiasz na dodatki, lubisz szale, chusty i męską oryginalną biżuterię,

f) wygodna i na luzie – najważniejszy jest przecież fun,

g) czarne okulary i złoty łańcuch to podstawa,

h) sportowa, wygodna, a przede wszystkim stylowa,

i) czarna skórzana kurtka i podarte dżinsy to główne elementy twojej garderoby,

j) luźne spodnie, sportowe buty i czapka z daszkiem.

 

Pytanie 3. Najlepszy prezent dla ciebie to:

a) wzrost cen akcji,

b) coś w klasycznym stylu, elegancki zegarek lub bilet do kina na dobry film,

c) wczasy w ciekawym miejscu, album ze zdjęciami z dalekich podróży,

d) tomik poezji,

e) coś oryginalnego i niepowtarzalnego jak dzieło sztuki, obdarowujący musi wykazać się kreatywnością,

f) voucher na paintball lub do kręgielni, konsola do gry,

g) bon do sklepu ze sterydami,

h) bilet na mecz piłki nożnej lub bon do sklepu sportowego,

i) bilet na koncert rockowy, gitara,

j) bilet na koncert raperski, słuchawki – niech muzyka będzie z tobą wszędzie.

 

Pytanie 4. Co robisz, jadąc autobusem:

a) Chyba żartujesz! Jeżdżę samochodem. Jadąc, myślę o harmonogramie pracy na następny dzień.

b) piszesz smsy, sprawdzasz kalendarz, planujesz wyjście ze znajomymi w jakieś stylowe miejsce,

c) podziwiasz widoki za oknem, marzysz o dalekiej podróży,

d) czytasz książkę i słuchasz muzyki, ale dostrzegasz piękną kobietę, która codziennie jeździ tym samym autobusem – niestety nie masz śmiałości, aby nawiązać rozmowę,

e) słuchasz muzyki, czytasz książkę, w głowie planujesz kolejne artystyczne projekty,

f) piszesz smsy do znajomych, których namawiasz na wyjście do kręgielni lub na ostrą imprezę – życie jest krótkie, więc trzeba się bawić; grasz w grę na komórce,

g) spod ciemnych okularów spoglądasz na dziewczynę w mini spódniczce, a po chwili już prawisz jej komplementy,

h) niecierpliwisz się, kiedy autobus stoi w korku, gdyż śpieszysz się na trening,

i) słuchasz rocka i butem wystukujesz rytm ulubionego utworu,

j) słuchasz rapu i sam w głowie wymyślasz nowe teksty.

 

Pytanie 5. Gdzie najchętniej robisz zakupy:

a) nie masz czasu na zakupy; lubisz garnitury szyte na miarę, czasem zaglądasz do eleganckich sklepów,

b) odzież kupujesz w stylowych butikach, czasami również w sieciówkach, ale zawsze stawiasz na klasykę; lubisz też odwiedzać sklepy, gdzie można kupić żywność najlepszej jakości – oliwę z oliwek, francuskie sery i znakomite wina,

c) najlepsze zakupy robisz w czasie podróży, kupujesz tam regionalne produkty,

d) lubisz robić zakupy w sklepach z antykami, antykwariatach i księgarniach,

e) na pchlich targach i w second handach znajdujesz prawdziwe perełki, kolekcjonujesz dzieła sztuki,

f) kupujesz odzież w sieciówkach i centrach handlowych, nie przywiązujesz dużej wagi do mody; interesujesz się nowymi konsolami do gry, które pojawiły się w sklepie internetowym,

g) regularnie odwiedzasz sklepy z produktami dla kulturystów,

h) robisz zakupy w sklepach sportowych, często korzystasz z oferty sklepów internetowych,

i) regularnie odwiedzasz sklep muzyczny, lubisz też kupować markowe dżinsy,

j) regularnie odwiedzasz sklep muzyczny oraz sklepy z modą streetwearową.

 

Pytanie 6. Który zapach najlepiej odzwierciedla twoją osobowość:

a) elegancki i wyrafinowany Grey Vetiver „Toma Forda”,

b) stylowy i wyszukany „Burberry London for Men”,

c) naturalny, drzewny, aromatyczny „Intense” marki Bentley,

d) pełen uroku, ciepły i zmysłowy „Eternity for men” marki Calvin Klein,

e) inspirujący, orientalny kwiatowo-ambrowy„Men In Black” marki Bvlgari,

f) ekscytujący, z nutą mandarynki i cytrusów „1 Million Cologne” marki Paco Rabanne,

g) posiadający w sobie moc „Pitbull Man”,

h) świeży i orzeźwiający „Eau de Lacoste L.12.12”,

i) zaskakujący, drzewno-korzenny „Private Klub” Lagerfelda,

j) pełen kontrastów, zawierający zarówno ostre przyprawy, jak i kwiatowo-owocowe nuty – „Jay Z Gold”.

 

Pytanie 7. Twoją osobowość określają następujące słowa:

a) człowiek sukcesu, twardo stąpający po ziemi, umysł ścisły, uparcie zmierzający do celu,

b) ceniący klasykę i najwyższą jakość,

c) miłośnik natury, poszukujący w życiu harmonii,

d) tajemniczy, romantyczny i melancholijny,

e) kreatywny, posiadający artystyczną duszę,

f) wieczny optymista, energiczny i zabawny,

g) męski, męski i jeszcze raz umięśniony,

h) sportsmen, energiczny i stylowy,

i) nikt nie wie, co mu w duszy gra; lubi dobrą zabawę,

j) żyje muzyką typu rap; żyje w swoim świecie, do którego dopuszcza tylko wybranych znajomych.

 

Pytanie 8. W twoim plecaku można znaleźć:

a) tablet, komórkę, terminarz, dokumenty,

b) kalendarz, komórkę i magazyn lifestylowy,

c) amulet przywieziony z dalekich podróży i przynoszący szczęście,

d) notatnik z własnymi próbami literackimi,

e) notatnik z sentencjami o życiu i twórczości,

f) przeróżne zabawne gadżety,

g) z plecaka wypadnie ci poradnik podrywacza, a z rękawa sypniesz komplementami dla szczupłej blondynki,

h) woda mineralna, dietetyczny posiłek, bilet na mecz,

i) odtwarzacz MP3, nuty do gry na gitarze elektrycznej,

j) odtwarzacz MP3, bluzę z kapturem.

Sprawdź wynik testu

Sprawdź, których odpowiedzi jest najwięcej i przeczytaj poradę.

 

jak odnaleźć styl

Pierce Brosnan

A. Jesteś biznesmenem – minimalistą

Dobrze skrojony garnitur to twoja wizytówka, więc najlepiej szyć go na miarę. Styl, jaki prezentuje marka Hugo Boss, z pewnością przypadnie ci do gustu. Stawiaj na proste formy i najwyższą jakość tkanin. Pierce Brosnan wie, jak wyglądać elegancko w każdej sytuacji. Zainspiruj się jego stylem. Wybieraj lekkie i świeże perfumy z nutą elegancji. Dużo czasu spędzasz przy komputerze, więc zainwestuj w markowe i stylowe oprawki okularów.

 

odnalezienie stylu

Hugh Jackman

B. Jesteś miłośnikiem klasyki

Cenisz wyrafinowany styl i dobrą jakość. Lubisz wyglądać stylowo o każdej porze dnia. Zainwestuj w trencz Burberry, który stanie się bazą różnorodnych outfitów. Zainspiruj się kolekcją Armani Jeans, która zapewni ci komfort i podkreśli twoją nietuzinkową osobowość. Hugh Jackman również stawia na casualowy look w najlepszym wydaniu. Jeżeli chodzi o perfumy, wybieraj zapachy klasyczne i ponadczasowe.

 

w jaki sposób znaleźć styl

Brad Pitt

C. Jesteś podróżnikiem i miłośnikiem natury

Nieustannie poszukujesz w życiu harmonii. Cenisz sobie komfort i wygodę. Zainwestuj więc w naturalne tkaniny takie jak len. W stylizacjach wykorzystuj kolory ziemi: błękity, zielenie i brązy. Wciąż przemierzasz nowe szlaki, więc znajdź odpowiednie obuwie najwyższej jakości. Wybieraj zapachy naturalne, które zawierają w sobie nuty drzewne.

 

odnalezienie stylu test

Leonardo DiCaprio – Jay Gatsby

D. Jesteś romantykiem

Wciąż bujasz w obłokach i nieustannie poszukujesz natchnienia. Cenisz pamiątki i antyki, które mają dla ciebie nieocenioną wartość. Jay Gatsby zainspiruje cię ponadczasową elegancją. Kreacja, którą stworzył Leonardo DiCaprio może zmotywować cię do tego, aby zainteresować się stylem retro. Dzięki niemu wydobędziesz na zewnątrz to, co kryje się w twojej duszy. Wybieraj zapachy delikatne, ciepłe i zmysłowe, które podkreślą twoją osobowość.

 

test znajdź swój styl

Johnny Depp

E. Jesteś artystą

Cenisz sobie kreatywność i interesujesz się sztuką. Postaw więc na niebanalne dodatki. Johnny Depp znakomicie łączy ze sobą chusty, apaszki oraz wyszukaną męską biżuterię. Lubisz eksperymentować z modą, więc od czasu do czasu odwiedź second hand oraz pchli targ, gdzie znajdziesz mnóstwo inspiracji. Orientalne zapachy zawierające nuty ambry i paczuli zostały stworzone z myślą o tobie.

 

test stylu

Owen Wilson

F. Piotruś Pan to twoje drugie imię

Uważasz, że zawsze jest czas na dobrą zabawę. Entuzjazm nastolatka to nic złego, ale wyrzuć z szafy ubrania, które nosiłeś w liceum. Owen Wilson doskonale kreuje swój wizerunek. Jego outfity odzwierciedlają fan i luz w najlepszym wydaniu. Zainspiruj się swobodną i młodzieńczą kolekcją Calvina Kleina. Twój energiczny temperament doskonale podkreślą świeże perfumy z nutą mandarynki i cytrusów.

 

odnajdź swój styl

Sylvester Stallone

G. Jesteś macho!

Lubisz podkreślać swoją męskość oraz władczość. Zrób to w elegancki sposób. Sylvester Stallone potrafi zaakcentować swoje atuty za pomocą dopracowanego wizerunku. Elegancka odzież najwyższej jakości sprawi, że odnajdziesz w sobie dżentelmena. Dzięki kreacjom marki Dolce&Gabbana odkryjesz nowe oblicze mody. Jeżeli chodzi o perfumy, znajdź taki, który nieco złagodzi twój silny wizerunek, ale jednocześnie ukaże moc, jaka drzemie w tobie.

 

test na styl

David Beckham

H. Jesteś sportowcem

Cenisz sobie komfort i wygodę, ale lubisz też wyglądać modnie. David Beckham stał się ikoną stylu, ponieważ potrafił za pomocą odpowiednich outfitów ukazać światu swoją niebanalną osobowość. Marki takie jak Lacoste i Esprit tworzą modę właśnie dla ciebie. Ciągle jesteś w ruchu, więc postaw na wygodne obuwie. Weź pod uwagę rodzaj sportu, jaki uprawiasz i wybierz dla siebie odpowiedni model butów. Obuwie piłkarskie, do biegania oraz do tenisa różni się nie tylko podeszwą. Wybieraj zapachy świeże i orzeźwiające, które pomogą ci podjąć kolejne wyzwania podczas treningów nawet w najbardziej męczące dni.

 

styl odnalezienie

Lenny Kravitz

I. Jesteś rockmanem

Ukaż swój ekspresyjny i intrygujący charakter za pomocą odpowiedniej stylizacji. Zainwestuj w skórzaną kurtkę, która stanie się bazą rozmaitych stylizacji. Jeżeli źle czujesz się w skórze naturalnej, wybierz ekologiczną. Teraz nawet najlepsi projektanci wykorzystują materiały skóropodobne najlepszej jakości. Postaw na markowe dżinsy. One również sprawdzą się podczas komponowania kolejnych zestawów. Pamiętaj jednak o tym, że nie wszędzie możesz pokazać się w ekstremalnie rockowym wydaniu. W pracy biurowej obowiązuje dress code. Subtelna męska rockowa biżuteria w postaci bransoletki może ci towarzyszyć wszędzie. Wybierz perfumy tak zaskakujące jak twoja osobowość. Nuty korzenne i ambrowe będą doskonale komponować się z twoją garderobą.

 

test jak odnaleźć swój styl

Kanye West

J. Jesteś miłośnikiem rapu

Pamiętaj, że luz i wygoda mogą iść w parze z modą z najwyższej półki. Udowodnił to Kanye West, który w wielu stylizacjach wykorzystuje torbę oraz apaszkę marki Louis Vuitton. Pokaż światu, co ci w duszy gra za pomocą odpowiednich perfum. Sprawdzą się tutaj zapachy, które łączą kontrastujące ze sobą nuty: imbir, grejpfrut, wanilię i różowy pieprz.