Odpowiednio dobrane ubrania przede wszystkim pozwalają na podkreślenie atutów sylwetki, a jednocześnie ukrycie ewentualnych mankamentów. Schludny strój to wizytówka. Świadczy o profesjonalizmie. Niestety wciąż wielu mężczyzn popełnia modowe błędy. W dzisiejszym wpisie przedstawiamy 5 największych błędów modowych polskich mężczyzn, których nie wolno popełniać!

modowe błędy mężczyzn

Modowe błędy mężczyzn – TOP 5

Znane wszystkim powiedzenie mówi, że nie szata zdobi człowieka. W rzeczywistości wygląd odgrywa niezwykle istotną rolę zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym, o czym niejednokrotnie wspominałyśmy. Osoby, które nas nie znają, oceniają nas na podstawie tego, jak wyglądamy, w co się ubraliśmy. W końcu „Jak Cię widzą, tak Cię piszą”. Dlatego warto zadbać o dobór odpowiednich ubrań. Dziś zwracamy uwagę na 5 największych błędów modowych polskich mężczyzn. Nie popełniaj ich!

Za duży rozmiar ubrania

Pierwszym błędem, który wciąż popełnia wielu mężczyzn, jest kupowanie ubrań w za dużych rozmiarach. Panowie nie mierzą się, kupują na oko, zamiast dobrać rozmiar do swojego typu sylwetki. Niestety zbyt obszerny garnitur źle się prezentuje, uwidaczniając wszelkie niedoskonałości, a sam strój wygląda bardzo nieschludnie. Jak wybrać idealny garnitur męski?  Najważniejszą kwestią jest odpowiedni rozmiar garnituru. Nie może być zbyt mały ani zbyt duży. Najlepiej, aby był on szyty na miarę. Wtedy masz pewność, że będzie doskonale leżał. Marynarka powinna być symetryczna. Ścieg biegnący wzdłuż pleców marynarki musi zgrywać się z linią kręgosłupa, a guziki z przodu mają dzielić klatkę piersiową na pół. Z kolei spodnie powinny delikatnie zwężać się poniżej kolana. Niezwykle istotny jest kant spodni, który stanowi prostą linię.

Zaniedbane buty

W przeciwieństwie do Pań mężczyźni nie mają kilkudziesięciu par butów. Niestety nie każdy z nich dba o nie odpowiednio. Niejednokrotnie na ulicy można spotkać Panów, którzy do formalnego czy nieformalnego stroju zakładają zaniedbane buty. Niweczą one całą stylizację. Dbałość o nienaganny wygląd butów powinna być priorytetem, a ich pielęgnacja systematyczna i dostosowana do materiału, z którego wykonano obuwie.

Niewłaściwa długość krawata

Omawiając modowe błędy mężczyzn, nie można nie wspomnieć o krawacie. Zarówno zbyt krótki, jak i zbyt długi krawat nie wygląda estetycznie. Powinien on sięgać do klamry paska. Po drugie, mężczyźni noszą krawat do nieodpowiednich ubrań. Polacy zakładają go do koszuli z krótkim rękawem szczególnie latem.

Zbyt długie spodnie

Modowe błędy mężczyzn w Polsce to również za długie spodnie. Niestety zbyt długa nogawka optycznie skraca nogi. Zdarza się również, że nogawka, szczególnie w jeansach, jest przetarta od szurania po chodniku. Prawidłowo nogawka powinna kończyć się na górnej krawędzi cholewki buta albo nad nią.

Koszula z krótkim rękawem do garnituru

Błędem jest nie tylko noszenie krawat do koszulki z krótkim rękawem, ale noszenie takiej koszuli do garnituru. W Polsce jest to bardzo popularne, zwłaszcza podczas letnich imprez okolicznościowych np. wesela. Taki strój wydaje się wygodny, a zarazem elegancki.

5 największych błędów modowych mężczyzn