Buty stanowią integralną część stroju, dlatego powinny pasować do innych elementów zestawu i być zakładane w zależności od okoliczności. Latem warto postawić na mokasyny, które należą do najbardziej popularnych butów na sezon wiosna/lato.

Pierwowzorem mokasynów jest obuwie indiańskie. Buty charakteryzują się sposobem wykonania –  uszyte z jednego kawałka skóry, zarówno cholewka jak i podeszwa. Podeszwa w mokasynach jest miękka i nie posiada obcasa. Maja charakterystyczny zewnętrzny szew w kształcie litery U na cholewce. Są lekkie, przewiewne, nie poci się w nich stopa, a do tego wygodne, uniwersalne i stylowe. To idealne rozwiązanie dla osób, które szukają czegoś pomiędzy elegancją, a nieformalnym luzem. Stanowią złoty środek pomiędzy eleganckimi półbutami, a wygodnymi sportowymi butami. Mokasyny stanowią bazę do stworzenia wielu ciekawych stylizacji. Można je wybrać do stroju casualowego, jak i eleganckiego.  Pasują niemalże do każdego rodzaju spodni. Zarówno krótkich jak i długich. Wybierając długie, warto podwinąć lekko nogawki, tak, aby było widać kostkę. Są schludne i eleganckie, dlatego w przeciwieństwie do innych letnich rodzajów obuwia takich jak sandały, japonki, klapki, pasują do formalnych stylizacji. Mokasyny mogą być mniej lub bardziej eleganckie. Wszystko zależy od koloru oraz użytej skóry. Warto wybrać mokasyny o średnim stopniu elegancji. Będą pasowały do stroju codziennego oraz sprawdzą się jako lekko ekstrawagancki dodatek do mniej formalnego garnituru.  A co ze skarpetkami? Potocznie uważa się, że nie powinno nosić się skarpetek do tego rodzaju obuwia. Jednak jeśli wolicie je mieć, warto postawić na tzw. niewidzialne skarpety, jak chociażby w przypadku loafersów. Ich uniwersalność pozwala je traktować zarówno jako buty codzienne podczas wiosny czy wcześniej jesieni. A Wy macie już swoje mokasyny?

mokasyny lekcja stylu 2