Krawat, będący ozdobnym elementem garderoby męskiej, powinien znaleźć się w szafie każdego prawdziwego gentelmena. Kłopoty ze zrobienie odpowiednio wyglądającego węzła, doborem koloru i wzoru są powszechnie znane. Jednak pozostaje jeszcze jedna istotna kwestia, o której często się zapomina, a mianowicie poprawna długość krawata. Jak długi powinien być? Dziś odpowiemy na pytanie.

Krawat musi być dopasowany odpowiednio do wzrostu, dlatego wysocy Panowie będą potrzebowali innej długości niż niżsi. Przy doborze długości, należy przyłożyć jeden koniec do dolnej wargi, drugi powinien dotykać ziemi. Prawidłowo zawiązany krawat sięga końcem do górnej krawędzi paska w spodniach. Długość krawata ma również związek z fasonem spodni. Jeśli wybierzecie spodnie z  podwyższonym stanem, krawat może wisieć trochę dalej. Przeciętnie ma ok. 140cm. Natomiast Panowie, którzy mają ponad 190 cm wysokości, powinni sięgnąć po nieco dłuższy krawat – ok. 160 cm.

Chcesz poznać tajniki łączenia kolorów? Jak sprawnie dobrać dodatki? Jak dopasować koszulę do garnituru? Jaki krawat wybrać? Zapraszamy na pełne szkolenie z zakresu dla gentelmenów. Więcej informacji znajdziecie na  stronie Szkoły Męskiego Stylu: http://szkolameskiegostylu.pl