Gdy pozostaje lekko ponad 100 dni do ukończenia szkoły, każdy uczeń ostatniej klasy liceum czy technikum myśli tylko o wyjątkowej nocy – studniówce. Oprócz dobrej zabawy, należy pamiętać o wybraniu idealnego stroju. Dziś podpowiadamy jak to zrobić.

Garnitur na studniówkę musi być perfekcyjny, bowiem to dla większości Panów to pierwsza okazja na założenie tego oficjalnego stroju. Warto wybrać garnitur praktyczny, który posłuży również w czasie matur, egzaminów bądź rozmów kwalifikacyjnych. Zaoszczędzimy wtedy czas i pieniądze na szukanie kolejnego. Następnie należy stosować się do zasad:

  1. Dopasowany garnitur.

Bardzo ważną rolę przy wyborze garnituru odgrywa rozmiarówka. Garnitur musi być dopasowany. Nie ma miejsca na fałdy na spodniach czy zbyt dużą marynarkę. Dlatego warto poświęcić trochę więcej czasu, aby na spokojnie przymierzyć garnitur i mieć pewność, że leży dobrze. Wybierzcie marynarkę jednorzędową, zapinaną  na dwa guziki – nie zapinamy ostatniego, najniższego guzika w marynarce, kieszenie proste, klapy ostre lub klasyczne i dwa rozcięcia z tyłu. Spodnie bez zakładek i mankietów. Nogawki spodni powinny łamać się na bucie, z tyłu mają sięgać do połowy obcasa.  Jaki kolor wybrać? Najlepiej ciemny. Dobry wybór to granat, który pasuje niemalże do każdego typu urody. Czarny jest dość mało uniwersalny, natomiast grafitowy jest zbyt miejski.

studniowka1

  1. Koszula.

Garnitur z pewnością nie jest zbyt wygodnym ubraniem na zabawę do białego rana. Podczas tańców będzie Wam za gorąco w marynarce i ściągniecie ją. Dlatego ważne jest dobranie odpowiedniej koszuli. Stawiamy na kolor biały. Plisa powinna być płaska, a kołnierzyk klasyczny lub rozkładany. Jeśli zdecydowaliście na muchę, wybierzcie koszulę z dużym klasycznym kołnierzykiem, aby wyłogi wystawały poza muchę. Koszula również ma dobrze leżeć przede wszystkim w kołnierzyku i klatce piersiowej. W talii zawsze będzie można ją zebrać. Warto wybrać koszulę ze znaczkiem non-iron (produkowane ze specjalnej tkaniny z dodatkiem amoniaku, który skutecznie wyprostowuje włókna) , dzięki czemu koszula będzie sztywna i nie wygniecie się.

  1. Krawat czy mucha?

Czarną muchę nosimy wyłącznie do smokingu, a białą do fraka. W związku z tym do garnituru należy założyć muchę w innych kolorach np.  jedwab w kolorze granatowym, beżowym, szarym lub burgundowym. Unikaj jednak jaskrawych kolorów. Krawat gładki lub delikatnie wzorzysty. Fajnie jeśli będzie dopasowany kolorystycznie do sukni partnerki albo jej dodatków.

studniowka5

  1. Buty.

Na tak wyjątkową okazję najlepiej wybrać czarne wiedenki z niskim obcasem. Skarpetki powinny być czarne i na tyle długie, aby przy siedzeniu nie było widać gołej łydki.

studniowka2 studniowka3

Pamiętając o powyższych zasadach nie zaliczycie modowej wpadki. Życzymy udanej zabawy!