Spodnie rurki męskie to element garderoby, który albo się lubi, albo nienawidzi. Czy rurki są męskie? W dzisiejszym wpisie udowadniamy, że tak! A na dodatek wyjaśniamy, w czym tkwi cała tajemnica!

spodnie rurki męskie slim fit

Czym charakteryzują się spodnie rurki?

Na samym początku warto wyjaśnić, czym są spodnie rurki. To model o fasonie slim fit albo skinny fit. Najprościej tłumacząc, są to spodnie, które cechuje dopasowany krój i zwężane nogawki. Z kolei nazwa trafie określa ich kształt. Spodnie te zazwyczaj są wykonane z bawełny i elastanu. Ten drugi materiał odpowiada za komfort podczas użytkowania. Spodnie rurki mają kilka fasonów. W standardowym wariancie nogawki nie zwężają się tak bardzo, a otwarcie kostki jest przylegające, ale nie obcisłe. Najbardziej przylegające są skinny jeans.

Co ciekawe, ten element garderoby wcale nie jest nowoczesny. Obcisłe spodnie z wąskimi nogawkami noszono już dawno i to ze względu na ich praktyczność. Zakładano je m.in. do jazdy konnej. W XVIII wieku pojawiły się na francuskim oraz angielskim dworze. Popularność zdobyły w latach 60. i 70. XX wieku. Członkowie zespołów rockowych, takich jak The Ramones, The Sex Pistols i The Clash nosili właśnie rurki. Przez to stały się symbolem stylu subkultury punk. Skórzane spodnie rurki slim fit były niezwykle oryginalne i pozwalały wyróżnić się z tłumu. Były także noszone przez subkultury m.in. skin headów.

Spodnie rurki męskie dla kogo?

Nikt nie spodziewał się, ze spodnie rurki męskie będą święciły triumfy w świecie mody. Te dopasowane, obcisłe spodnie mają równie tylu samo zwolenników, co przeciwników. Niektórzy mężczyźni uważają, że ten element garderoby jest dla kobiet, nie dla facetów i omijają je szerokim łukiem, wciąż zastanawiając się, czy spodnie rurki są męskie. Z kolei inni wykorzystują te spodnie jako bazę do casualowych outfitów.

W takim razie, czy rurki są męskie? I czy facet w rurkach może naprawdę dobrze wyglądać? Oczywiście, że tak! A cała tajemnica tkwi w ich odpowiednim zestawieniu i typie figury.

Jeżeli masz typ sylwetki w kształcie litery V, to z powodzeniem możesz sięgnąć po spodnie rurki męskie. Warto mieć tu na uwadze to, jak mocno masz wyrzeźbione nogi. Fenomenalnie podkreślają budowę ciała, szczególnie uda oraz łydki. Jeżeli masz mocno wyrzeźbione nogi, to zrezygnuj z rurek, ponieważ zaburzysz proporcje ciała i będziesz wyglądać karykaturalnie. W przypadku nieco mniej wyrzeźbionych nóg możesz pozwolić sobie na spodnie rurki męskie slim fit albo klasyczny wariant. W porównaniu do fasonu skinny i tradycyjne rurki mają nieco więcej materiału, a dół nogawek nie przylega tak mocno.

Rurki nie będą też dobrym wyborem dla panów, którzy mają szczupłe nogi, ponieważ tylko podkreślą ich szczupłość.

Sprawdź również nasz przewodnik: Jak dobrać rozmiar spodni męskich?

Jak nosić rurki męskie?

Do czego nosić spodnie rurki męskie? Wbrew pozorom masz całkiem sporo możliwości:

  • spodnie tego typu najlepiej nosić w stonowanych barwach i ciemnych odcieniach, takich jak czerń, granat, odcienie szarości,
  • do rurek pasują różne buty, począwszy od sportowych, po sztyblety, aż po modele formalne, 
  • decydując się na zakup tych spodni, upewnij się, że wybrałeś odpowiedni rozmiar. Zbyt małe lub zbyt duże sprawią, że nie będziesz dobrze się w nich prezentować,

Nasza pierwsza propozycja to czarne spodnie rurki męskie, a do tego białe sneakersy i bluza. To doskonały zestaw dla panów, którzy cenią sobie wygodę i styl. Jeżeli lubisz ekstrawagancję, to postaw na modele z dziurami na kolanach.

spodnie rurki męskie

Spodnie rurki męskie slim fit tworzą niezwykle zgrany duet z klasycznym t-shirtem. Na nogi koniecznie buty sportowe, a na siebie zarzuć kultową ramoneskę. Taki zestaw nigdy nie wychodzi z mody! Dla fanów streetwearu również mamy ciekawą propozycją. Zestaw ze sobą czarny trampki, czarne rurki, t-shirt, a na to jeansową katanę. Cały look uzupełnij czapką z daszkiem, która doda miejskiego charakteru. My jesteśmy zachwycone takim outfitem!

czy rurki są męskie

Jakie buty do rurek męskich?

Zastanawiasz się, jakie buty do rurek? Tutaj mamy kilka modeli do wyboru:

  • sneakersy, trampki, tenisówki — idealne do zestawów w ulicznym stylu,
  • loafersy i mokasyny — sprawdzą się w zestawach w stylu smart casual. Są dobrym rozwiązaniem na cieplejsze dni. Najlepiej postaw na czarne lub brązowe modele ze skóry naturalnej. Skórzane buty są wygodne i jeśli odpowiednio o nie zadbasz, posłużą Ci przez wiele sezonów,
  • sztyblety męskie — w chłodniejsze dni postaw na niezwykle stylowe sztyblety. Staraj się wybierać modele w stonowanych barwach, aby pasowały Ci do całej zawartości garderoby

Rurki męskie gdzie kupić

Spodnie rurki męskie kupisz zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych. Jeżeli lubisz buszować po galerii, to zajrzyj do najpopularniejszych sieciówek. Zawsze mają ciekawy i spory wybór. Wolisz zakupy online? W takim  razie odwiedź portale typu allegro albo znajdź sklepy z odzieżą męską.

W sklepach znajdziesz różne modele — tradycyjne, jak i slim fit i skinny. Do tego spodnie dostępne są w różnych kolorach, co pozwoli na dopasowanie ich do indywidualnego gustu, a także ubrań z Twojej szafy.