Białe spodnie uważa się za niepraktycznie ze względu na fakt, że łatwo je ubrudzić. Jednak my radzimy, aby sięgnąć po nie przede wszystkim latem. Jak nosić białe spodnie męskie? Zobacz modne stylizacje!

jak nosić białe spodnie męskie

Co pasuje do białych spodni męskich?

Nie ma wątpliwości, że widok mężczyzny w białych spodniach na ulicy jest dość rzadki. Białe spodnie są uważane za mało praktyczne, ze względu na wspomnianą już podatność na zabrudzenia. Niektórzy Panowie uważają również, że białe spodnie są niemęskie. Nic bardziej mylnego! Biel w modzie męskiej występowała od zawsze i wcale nie została zapożyczona z damskiej garderoby. Ponadto nie przyciągają promieni słonecznych, a cała sylwetka wygląda świeżo i lekko. Dlatego są idealnym rozwiązaniem zarówno wiosną, jak i latem. Niestety mężczyźni nadal dość sceptycznie do nich podchodzą. Natomiast my twierdzimy, że spodnie te powinny znaleźć się w szafie każdego faceta, który lubi podążać za modowymi trendami!

Ponadto odnajdą się w każdej stylizacji, zarówno w stylu smart casual, business casual, jak i codziennym outficie. Z powodzeniem możesz je włożyć na popołudniowy spacer, wieczorną randkę lub wyjście ze znajomymi, a nawet i do pracy.

Jaka koszula do białych spodni? Tu masz ogromny wybór! Dobrym wyborem będą zarówno klasyczne białe koszule, jak i jeansowe, kolorowe, a nawet i wzorzyste! Jedyne co Cię może ograniczyć, to twoja wyobraźnia. Na co dzień możesz zaszaleć i postawić na koszulę w ozdobne aplikacje, modne wzory.

Przeczytaj również nasz artykuł: Czy rurki są męskie?

Jak nosić białe spodnie? Najważniejsze porady

Aby ułatwić Wam stylizowanie białym spodni, przygotowałyśmy dla Was kilka porad:

  • białe spodnie kojarzą się z letnimi outfitami. W tym czasie warto zestawiać je z koszulkami w wyrazistych barwach, koszulami i t-shirtami we wzory np. hawajskie kwiaty, 
  • w stylu smart casual noś je z elementami garderoby w stonowanych barwach. Czarno białe zestawy zawsze będą mile widziane,
  • dopasuj rodzaj spodni do stylu oraz okazji. Na ważne spotkania biznesowe sprawdzą się spodnie białe garniturowe. W stylu smart casual dobrym rozwiązaniem będą białe chinosy. Na co dzień postaw na jeansy slim, modele z dziurami, a także wygodne joggery.
  • do spodni dobierz odpowiednie buty, a także dodatki.

Jakie buty do białych spodni męskich?

Do białych spodni pasuje niemal każdy rodzaj obuwia. Na stylizację zawsze patrz całościowo, a więc nie tylko na spodnie, ale również i pozostałe elementy garderoby. Przy wyborze butów kieruj się okazją, na jaką je zakładasz, a także efektem, jaki chcesz uzyskać. Do zestawu biznesowego włóż brązowe brogsy i elegancką koszulę. Na siebie zarzuć brązową marynarkę. Całość możesz uzupełnić, choć nie musisz, krawatem w kolorze zbliżonym do butów i marynarki.

W stylu casualowym doskonale sprawdzą się buty sportowe: sneakersy, trampki oraz tenisówki, które dobrze prezentują się z białymi jeansami slim. Możesz włożyć do nich też modne joggery, modele z dziurami czy białe dresy.

Sprawdź również nasz poradnik: Loafersy męskie. Co to za buty?

Białe spodnie męskie stylizacje

Letnie stylizacje to przede wszystkim białe krótkie spodnie, które zestawisz z klasycznym t-shirtem, koszulką polo, a nawet i koszulą, która będzie dobrym wyborem na wieczorne wyjście.

Lubisz luźny styl? Połącz białe spodnie z codziennymi koszulami w jasnych kolorach: beż, jeansowy błękit, róż.  Fanom sportowego stylu radzimy białe spodnie z dziurami połączyć z koszulką polo oraz sneakersami. W ten sposób stworzysz sportowy look z nutą nonszalancji. Bardzo fajnie prezentują się białe joggery. Do nich dobierz czarny t-shirt oraz czarno białe buty sportowe. Na głowę włóż czapkę z daszkiem. To look dla fanów streetwearu!

Latem warto się zdecydować na białe garniturowe spodnie z lnu. Biel to kolor, który wygląda świetnie praktycznie z każdym kolorem. Dlatego nie będziesz miał problemu, aby dobrać do białych spodni inne elementy garderoby. Z kolei len to materiał, który przepuszcza powietrze. Sprawdzi się nawet podczas upałów. Nasza dzisiejsza propozycja to spodnie, biała koszula, kremowa marynarka oraz dodatki w odcieniach brązu. Nie zapomnij o okularach przeciwsłonecznych! Ten zestaw jest bardzo uniwersalny i sprawdzi się na wiele okazji.

białe spodnie męskie stylizacje

Białe chinosy w połączeniu z granatową marynarką stworzą klasyczny i elegancki look. Do tego niebieska koszula na krótki rękaw. Jeżeli w Twojej pracy nie obowiązują ścisłe zasady dress code, to z powodzeniem możesz się tak ubrać! Nam ten look bardzo przypadł dpo gustu.

co pasuje do białych spodni męskich

Jak nosić białe spodnie w stylu smart casual? Białe garniturowe spodnie zestaw z koszulką w biało-niebieskie paski. Do tego obowiązkowo zegarek. Zegarek pełni nie tylko funkcję praktyczną, ale u funkcjonalną. To przede wszystkim stylowy dodatek, który uzupełni każdą stylizację.

jakie buty do białych spodni męskich