Szkoła Damskiego i Męskie Stylu miała przyjemność po raz kolejny prowadzić szkolenie. Tym raz przekazaliśmy wiedzę na temat komunikacji, a także pracy zespołowej. Dlaczego praca zespołowa i umiejętność pracy w grupie jest tak ważna?

praca w zespole

Szkolenie z komunikacji pracy w zespole w Słupsku

Style Coach i Cool Hunter, Agnieszka Świst-Kamińska wcieliła się w rolę wykładowcy. Tym razem przeprowadziła szkolenie dla uczniów Zespołu Szkół Technicznych w Słupsku na kierunku Reklama. Podczas wykładów Agnieszka Świst-Kamińska, poruszyła następujące tematy:

• komunikacja w zespole,
  • praca zespołowa.
  • Podczas zajęć uczniowie zdobywali wiedzę dotyczącą:
  • wywierania wpływu na otoczenie,
  • sposobów komunikowania się z trudnymi osobowościami np. osobami dominującymi, a także sceptycznymi.

Ponadto zadaniem uczniów było przygotowanie kampanii reklamowej. Dzięki zajęciom uczestnicy zdobyli cenną wiedzę, któr przyda im się w przyszłości. Nauczyli się:

• wyznaczać liderów,
  • sami pełnić funkcję lidera,
  • pracy w zespole opartej na współpracy.

praca zespołowa

Na czym polega praca w zespole?

Czym jest praca w zespole? Na samym początku warto zaznaczyć, czym jest zespół. Na zespół składa się grupa ludzi, którzy różnią się od siebie charakterem, przyzwyczajeniami, a także doświadczeniami. Mają jednak wspólny cel, który wymaga od nich współpracy. Praca w zespole powinna opierać się na wspólnej realizacji zamierzonego celu i rozwiązywaniu ewentualnych problemów, które napotkają po drodze. Podstawą pracy zespołowej jest to, aby grupa była ze sobą zgrana.

Dlaczego praca zespołowa jest tak ważna?

Umiejętność pracy w zespole jest fundamentem sukcesu w firmie. Przede wszystkim:

• zwiększa przepływ informacji między pracownikami, a także usprawnia wszelkie działania,
  • buduje pozytywne relacje, jak i tworzy przyjazną atmosferę w pracy, co ma ogromny wpływ na jakość wykonywania obowiązków i nastawienie do pracy,
  • pozwala obniżyć koszty, zachowując przy tym wysoką jakość,
  • pozwala na szybsze podnoszenie kompetencji poszczególnych osób z grupy, dzięki wymianie wiedzy, a także umiejętności,
  • wzmacnia kreatywność. Burza mózgów pozwala na stworzenie ciekawych projektów, jak i wdrożenie ich w życie.

Wszystkie powyższe zalety mają ogromny wpływ na zwiększenie efektywności w pracy.

dlaczego praca zespołowa jest ważna