Krawat to wyrazisty element męskiego ubioru, który podkreśla stylizację. Przy wyborze należy zwrócić uwagę na deseń, szerokość, tkaninę. Istotny jest również rodzaj węzła. Dlatego dziś pod lupę weźmiemy sposoby wiązania krawata.

1.Węzeł prosty:

To najbardziej klasyczny i jeden z łatwiejszych węzłów. Pasuje do wąskich i nieco szerszych kołnierzyków.

węzeł prosty

Źródło: krawatek.pl

2.Węzeł Windsor:

Wiązanie typu Windsor tworzy szeroki, symetryczny trójkątny węzeł. Jego nazwa pochodzi od księcia Windsor, który go spopularyzował. Wykonuje się go na kołnierzyku o szeroko rozstawionych rogach.

węzeł windsor

Źródło: realmenrealstyle.com

3.Węzeł półwindsorski:

Ten sposób wiązania krawata najlepiej  pasuje do szerokich kołnierzyków o rozstawionych koniuszkach.  Jest niemalże symetryczny, uniwersalny. Idealny dla osób o długiej szyi i wyrazistym podbródku. Można go wiązać na krawatach wąskich i o średniej szerokości.

wezel-polwindsorski

Źródło: krawatek.pl

4.Węzeł skrzyżowany:

Węzeł skrzyżowany nazywany również „Christensen” to elegancki węzeł. Pochodzi ze Szwecji, a jego powstanie datuje się na 1917 rok. Został wymyślony przez jeden z domów sprzedaży wymyślony. Natomiast kilka lat później szwedzka producentka krawatów Amanda Christensen wydała po raz drugi katalog z tym węzłem, utrwalając przy tym nazwę fasonu. Nadaje się do szerokich kołnierzy, tylko do wąskich krawatów i cienkich tkanin. Nadaje się do szerokich kołnierzy, tylko do wąskich krawatów i cienkich tkanin.

wezel-skrzyzwany

Źródło: krawatek.pl

5.Węzeł kent:

Zwany również „mały węzeł” to najmniej skomplikowany sposób wiązania. Ma najmniej ruchów oplatających. Wiąż się go na krawatach szerokich lub uszytych z grubych materiałów. Wiązanie można nosić zarówno do pracy, jak i np. na kolację.

węzeł windsor

Źródło: realmenrealstyle.com

Chcesz poznać tajniki łączenia kolorów? Jak sprawnie dobrać dodatki? Jaki sposób wiązania krawata zastosować? Zapraszamy na pełne szkolenie z zakresu dla gentelmenów. Więcej informacji znajdziecie na  stronie Szkoły Męskiego Stylu: http://szkolameskiegostylu.pl.