Skórzana kurtka to niekwestionowany hit. Jak nosić kurtki skórzane? Z czym je łączyć? Zobacz najmodniejsze stylizacje!

jak nosić kurtki skórzane

Skąd się wzięła kurtka skórzana?

Historia skórzanej kurtki rozpoczęłam się w 1953 roku, czyli datą premiery filmu „Dziki” z udziałem Marlona Brando. Od tamtej pory okrycie wierzchnie stało się nieodłącznym elementem popkultury. Natomiast na przełomie lat 60. i 70. stała się ulubioną częścią garderoby muzyków rockowych oraz heavy metalowych. Natomiast nazwa „ramoneska” powstała w 1974 roku. Zawdzięcza się ją członkom zespołu The Ramones.

Obecnie kurtka nieco różni się od pierwowzoru, występuje w wielu fasonach i noszona jest przez wszystkich i do wszystkiego.

kurtki skórzane z czym nosić

Skórzane kurtka to niezwykle wdzięczny element garderoby. Jest na tyle uniwersalna, że świetnie komponuje się z wieloma rzeczami zarówno casualowymi, jak i eleganckim. Ponadto, można ją nosić niezależnie od pory roku! Wiosną i latem stawiamy na cienkie kurtki, które nosimy na cienką bluzkę lub t-shirt. Z kolei jesienią i zimą wybieramy modele ocieplane.

Jak nosić skórzane kurtki?

Bogactwo fasonów sprawia, że kurtkę skórzaną możesz nosić praktycznie ze wszystkim. Wbrew pozorom nie jest zarezerwowana tylko dla miłośników rockowych outitów.

Fenomenalnie odnajdzie się w miejskim stylu. Wystarczy, że zarzucisz ją na na bluzę z kapturem. Do tego spodnie dresowe albo jeansy z przetarciami. Aby podkreśli streetwearowy klimat, włóż na głowę czapkę z daszkiem.

Cenisz sobie nieco bardziej elegancki wygląd? W takim razie załóż koszulę, spodnie typu chino, a na nogi sznurowane półbuty albo mokasyny. Wybierz ramoneskę w stonowanych barwach, najlepiej w czerni, ewentualnie granacie bez żadnych ozdób. Ciekawe zestawienie stworzysz, wybierając niebieską koszulę w paski, brązową ramoneskę oraz dopasowane jeansy Nie zapomnij o okularach przeciwsłonecznych!

Panowie, którzy lubią rockowy styl powinni sięgnąć po kurtki skórzane z ćwiekami, które dodadzą całości pazura. Do tego czarna koszulka, spodnie z dziurami, a przez biodro przewiązana koszula.

Jakie buty założyć do skórzanej kurtki?

Nie ulega wątpliwości, że odpowiednio dobrane buty, stanowią podstawę udanego outfitu. Ich wybór odgrywa ważną rolę i nigdy nie powinien być przypadkowy. Jak już wspomniałyśmy, skórzana kurtka jest dość uniwersalna, wic większość modeli butów będzie do niej pasować.

z czym nosić kurtki skórzane

Tworzy niezwykle zgrany duet z glanami, które również wywodzą się z rockowego stylu. W połączeniu z dżinsami z dziurami i koszulę, stworzą świetny zestaw na koncert ulubionej kapeli! Bardzo fajnie wyglądają w towarzystwie traperów. To dobre rozwiązanie na zimę, ponieważ gruba podeszwa traperów świetnie sprawdzi się, gdy na dworze jest plucha lub spadnie śnieg. Pamiętaj tylko, aby wybrać ocieplaną kurtkę!

Ramoneska uwielbia również towarzystwo butów sportowych. Pasują zarówno sneakersy, jak i buty sportowe przed i za kostkę.

Z kolei klasyczne półbuty i mokasyny sprawdzą się, gdy zakładasz elegancką koszulę i spodnie.