Stylizacja włosów męskich dla niektórych Panów jest bardzo ważna. Istnieje wiele produktów stylizacyjnych  wśród nich pomada. Jak wybrać pomadę? Dziś podpowiadamy!

stylizacja włosów męskich

Jakie są rodzaje pomad?

Pomada to bez wątpienia jeden z najchętniej wybieranych produktów do stylizacji włosów męskich. Pomada jest nieco mocniejsza niż krem, dzięki czemu fryzura utrzymuj się dłużej. Na rynku znajdziesz kilka rodzajów pomady, a różnią się one od siebie nie tyle ceną, co składem. Najważniejszy jest chwyt, informujący o trwałości fryzury oraz połysk, który zapewnia odpowiednie zakończeni. Jakie są rodzaje pomad? I jak wybrać pomadę?

Pomada wodna

Wodna pomada jest przeznaczona dla mężczyzn, którzy dopiero rozpoczynają przygodę ze stylizacją włosów. Nie wymaga ona żadnych dodatkowych umiejętności, poza nałożeniem. ten rodzaj pomady cechuje się lekką konsystencją, a wiec nie będziesz miał problemu z jej aplikacją. Ponadto, jest łata do zmycia. Wystarczy woda z odrobiną szamponu. Jedynym minusem jest to, że po aplikacji pomady wodnej, nie zaleca się przeczesywania włosów, ponieważ tracą one swoją formę.

Pomada water-based

To połączenie bazy wodnej z glinką, olejami mineralnymi i woskiem lub tylko jednym z tych produktów. Taka pomada ma rozmaity rodzaj uchwyt, począwszy od słabego, aż po bardzo mocny. Może mieć łagodne, połyskujące albo matowe wykończenie. Aplikacja jest prosta, tak jak i jej spłukiwanie. Nie zastyga ona szybko, czego efektem jest nieco lżejsza forma. W zależności od tego, jaki składnik aktywny znajduje się w produkcie, pomada będzie miała inne właściwości. Kosmetyki z olejem mineralnym nawilżają i odżywiają, glinka zapewnia matowe wykończenie, a wosk nadaje pasmom elastyczność

Pomada woskowa

Kolejny typ to pomada woskowa. Idealnie nadaje się do gęstych i grubych włosów, a także do wymagających fryzur. Jednak jej aplikacja wymaga odpowiednich umiejętności, ponieważ zastyga ona w ekspresowym tempie. A jej spłukiwanie nie jest takie proste, jak w przypadku wyżej wymienionych rodzajów.

Jak wybrać pomadę?

Stylizacja włosów męskich przy pomocy pomady musi być przemyślana i odpowiednio dobrana do rodzaju włosów oaz efektu, jaki chcesz uzyskać. Jak wybrać pomadę?

Do włosów cienkich i delikatnych najlepiej sprawdzą się te o lekkiej konsystencji, aby zbytnio nie obciążyć włosów. Z kolei dla panów którzy mogą pochwalić się gęstymi grubymi włosami, stworzono ultra mocne pomady na bazie wosku.

Jeśli masz włosy proste, wybieraj kosmetyki, które dodadzą objętości. W przypadku włosów falowanych unikaj pomad na bazie wosków. Lepiej sprawdzą się takie, które okiełznają nieposłuszne pasma.

jak wybrać pomadę