W ostatniej lekcji stylu pisałyśmy o typach męskiej sylwetki. Teraz rozpoczynamy analizę figury i odpowiedni dobór ubrań. Dziś pod lupę bierzemy sylwetkę w kształcie litery A.

Jak już wspomniałyśmy w artykule „typy męskiej sylwetki”, figura w kształcie litery A charakteryzuj się wąską górą, a szerszym i pełniejszym dołem. W ten sposób tworzy się zaburzenie proporcji między szczuplejszymi ramionami, a szerszą talią. Panowie, którzy mają ten typ sylwetki, powinni nosić koszule, kamizelki, kurtki i marynarki, które nadadzą szerokości w ramionach oraz spodnie o prostych nogawkach. Świetnie sprawdzą się także spodnie typu bojówki. Pożądane są bluzki z dekoltem w większy serek lub łódkę, ponieważ optycznie poszerzą ramiona. Przy marynarkach i płaszczach sięgaj po modele z poduszkami, napami czy pagonami. Jeśli chodzi o kolorystykę, warto wybrać ciemniejsze barwy np. czerń, grafit, granat czy kobalt. Pomocne okażą się stylizacje monochromatyczne, w których sylwetka nie zostanie podzielona na kilka części. Powinno się unikać zbyt obcisłych spodni, które eksponują brzuch oraz zbyt szerokich spodni, bowiem optycznie skracają nogi. Należy także zrezygnować z warstwowego noszenia ubrań. Co prawda, doda to objętości w ramionach, ale niestety i na brzuchu. Zdecydowanie odrzuć spodnie typu baggy oraz wszelkie dzwonowate nogawki. Nie sprawdzą się również wąskie spodnie w kant. Przykładem tego typu sylwetki jest aktor Tomasz Karolak.

Chcesz poznać tajniki łączenia kolorów? Jak sprawnie dobrać dodatki? Jak dopasować koszulę do garnituru? Zapraszamy na pełne szkolenie z tego zakresu. Więcej informacji znajdziecie na  stronie Szkoły Męskiego Stylu: http://szkolameskiegostylu.pl .