Dla prawdziwego gentelmena niezwykle istotny jest garnitur. Aby być wiarygodnym i swoim wyglądem budować zaufanie, należy zwrócić uwagę nie tylko na garnitur, ale również i inne elementy garderoby m.in. dodatki. Istotny jest odpowiedni dobór obuwia, które powinny być dopasowane do stroju, w zależności od okazji. Jak je łączyć? Dziś podpowiemy, przedstawiając Wam ikonografię z oceną formalności butów skórzanych.

W ustalaniu stopnia formalności są szczegóły. Najważniejsza rolę odgrywa tu zasada – im mniej tym lepiej. Dlatego najbardziej formalne obuwie nie powinny mieć dodatków w postaci np. klamr. Bardzo ważnym czynnikiem stopnia formalności jest kolor obuwia. Oczywiście najbardziej klasyczny i odpowiedni jest kolor czarny, ale formalne są również buty w odcieniach brązu. Czynnikiem, który odgrywa rolę w formalności jest także obecność sznurowadeł. Na szczycie listy znalazły się klasyczne oxfordy w czarnym kolorze. Oxfords i Balmorals o brązowym lub o ciemnobrązowym tonie zajmują drugie miejsce. Trzecie miejsce zajmują buty wycinane z jednego kawałka skóry, z angielskiego „Wholecuts”. Czwarte miejsc zajęły Derbys&Bluchers, zaś piąte buty nazywane „brouges”. Kolejne miejsce to buty Chelsea. Siódme miejsce należy do Monk Strap, a 8 do loafersów. Przedostatnie miejsce to tzw. „dress boots”, a ostatnie mokasyny.

Chcesz poznać tajniki łączenia kolorów? Jak ubrać się zgodnie z dress code? Zapraszamy na pełne szkolenie z zakresu dla gentelmenów. Więcej informacji znajdziecie na  stronie Szkoły Męskiego Stylu: http://szkolameskiegostylu.pl .

formalność butów

Źródło: realmenrealstyle