Odpowiednia pielęgnacja ubrań sprawia, że przedłużasz ich żywotność. Niestety wielu Panów popełnia kilka błędów, które mogą zniszczyć elementy garderoby. Co to za błędy i jak ich nie popełniać?

5 błędów, przez które możesz zniszczyć swoje ubrania:

1.Zbyt mocne wirowanie

Zanim włożysz rzeczy do pralki, odwróć je na lewą stronę. Wybierz ustawienie pralki, które pozwala na najmniejsze zanurzenie i najmniejsze cykle wirowania. Natomiast w przypadku delikatnych tkanin stosuj delikatny cykl, który ogranicza zużycie.

2. Nie nadużywaj suszarki

Używasz suszarki do wszystkich ubrań? Ciepło z suszarki niszczy tkaniny, elastyczne i metalowe części ubrania. Unikaj tego! Najlepiej ubrania wieszaj na suszarce lub na świeżym powietrzu. Pozwól im wyschnąć naturalnie.

3.Odpowiednie ustawienia żelazka

Żelazko z pewnością poprawia wygląd Twoich ubrań, ale jeśli źle go używasz, możesz zniszczyć swoje rzeczy poprzez ustawienie zbyt wysokiej temperatury lub rdzę, która poplami ubranie. zanim zaczniesz prasować, upewnij się, że ustawiłeś żelazko na odpowiednią temperaturę oraz, że jest wyczyszczone.

4.Naprawiaj małe uszkodzenia od razu

Czasami zdarza się, że np. zaczepisz nową koszulę o coś ostrego lub zgubisz guzik. Takie małe problemy naprawiaj od razu, zanim dziura się powiększy czy guzik się nie odnajdzie.

5.Natychmiast usuwaj plamy

Podobnie jak w przypadku małych dziurek, natychmiast usuń plamy z odzieży. Gdy plama tworzy wiązanie chemiczne z tkaniną, staje się trwała. Jeśli jesteś poza domem, idź do toalety i delikatnie przetrzyj plamę np. papierowymi ręcznikami, papierem toaletowym itd.