Niezwykle elegancji element garderoby, który nie tylko jest praktyczny, ale i stylowy. Przez chwilę zapomniany, dziś wraca do łask. Mowa oczywiście o kapeluszach, które zyskują coraz większą popularność.

Historia kapelusza sięga już starożytności. Noszono wtedy słomiane kapelusze, aby chroni głowę przed słońcem. Z czasem stały się one nieodłącznym elementem codziennego stroju mężczyzny. W latach 60. Ubiegłego stulecia, kapelusze spopularyzował dodatkowo serial  „Rewolwer i melonik”. Wzrosła wtedy produkcja owego nakrycia głowy. Niestety z biegiem czasu, kapelusze zeszły ze sceny, ustępując tym samym miejsce czapkom. Jednak ponownie wracają na salony. Najwięksi projektanci włączyli kapelusze do swoich kolekcji.

Zakup kapelusza zaczyna od wyboru odpowiedniego fasonu do typu figury. To bardzo specyficzny rodzaj nakrycia głowy, który wymaga szczególnego dopasowania. Niscy Panowie powinni postawić na niezbyt szerokie i niezbyt wysokie. Rondo powinno być wąskie. Natomiast mężczyźni wysocy dobrze będą wyglądać w kapeluszach wysokich, z szerokim rondem. Kapelusze nosimy przede wszystkim do eleganckich zestawów, ponieważ nadają szyku każdej stylizacji. Jednak sprawdzą się również w mniej formalnych zestawach. Pamiętaj jednak, że nie każdy rodzaj kapelusza , będzie pasował do danego stroju. Kapelusz typu fedora jest uniwersalny i przy większości zestawów się sprawdzi. Zaś melonik źle będzie się komponował z jeansami.

 Kapelusze to niewątpliwie nakrycie głowy, które powinno znaleźć się w szafie każdego mężczyzny. Zwłaszcza u tych Panów, którzy cenią sobie elegancję, klasę i szyk. A Wy, drodzy czytelnicy, lubicie kapelusze? A może przymierzacie się do zakupu? Nie wiecie jaki wybrać? Dowiedzie się już niebawem w naszych lekcjach stylu.