Noworoczna impreza zbliża się wielkimi krokami, a ty nie wiesz, jak się ubrać na sylwestrową domówkę? Nie martw się! Poznaj porady stylisty męskiego i zachwyć swoją wyjątkową stylizacją.

stylizacje sylwestrowe męskie

Jak ubrać się na sylwestra mężczyzna

Nie ma najmniejszej wątpliwości, że kobietom znacznie łatwiej skomponować sylwestrową kreację. U panów sytuacja nieco bardziej się komplikuje. Czy garnitur nie będzie zbyt elegancki? A co z outfitem w stylu smart casual? Czy wypada ubrać się jak na co dzień? Zanim zaczniesz komponować strój, warto pamiętać o kilku podstawowych zasadach, dotyczących tego, jak ma się ubrać mężczyzna na sylwestra.

  1. Strój uzależnij od miejsca, w które się wybierasz, a także stylu imprezy. Na domówce obowiązuje znacznie swobodniejszy dress code, ale organizatorzy mogą zapowiedzieć, że impreza odbywa się w stylu formalnym.
  2. Zrezygnuj z codziennych elementów ubioru. Co prawda, na imprezę w domu każdy strój jest odpowiedni, ale znacznie lepiej będzie, jeśli postawisz na męskie stylizacje sylwestrowe w stylu smart casual.
  3. Wybierz ubrania, w których będziesz dobrze się czuć. Powinny być dopasowane do Twojego typu figury, a także stylu.

W co się ubrać na sylwestra mężczyzna

Obecnie wiele osób decyduje się zabawę sylwestrową w domu w gronie rodziny oraz przyjaciół. Nie ma się, co dziwić. Po pandemii nadal ludzie unikają tłumów. Z kolei inni po prostu wolą witać nowy rok właśnie w domu. Domówka jednak nie oznacza rezygnacji z sylwestrowej kreacji! Co prawda, nie musisz ściśle przestrzegać dress code’u, jak ma to miejsce w przypadku bankietu czy balu.

Jak się ubrać na sylwestrową domówkę? Zależy to przede wszystkim od organizatorów oraz tematy imprezy. Gospodarze mogą zarządzić zabawę w eleganckim lub luźnym wydaniu, a nawet i zabawnym przebraniu! Możliwości jest naprawdę wiele. Z tego względu skontaktuj się z organizatorem sylwestrowej zabawy i dowiedz się, jaki jest temat imprezy. W ten sposób będzie Ci łatwiej skomplementować kreację.

Jeżeli domówka ma charakter nieformalny, to z powodzeniem możesz stworzyć casualowe outfity. My jednak doradzamy skomponowanie stroju w stylu smart casual. Uważamy, że warto dodać nuty elegancji w ten szczególny dzień. Fenomenalnie sprawdzi się koszula w towarzystwie jeansów. Do tego marynarka męska — może być model sportowy. Świetnym, a naszym zdaniem najlepszym, rozwiązaniem będzie półformalny duet, czyli połączenie koszuli z chinosami. Jaki kolor koszuli na sylwestra wybrać? W przypadku domówki masz szerokie pole do popisu. Może być gładka, ale niekoniecznie w stonowanym kolorze, a także wzorzysta. Najważniejsze, aby wszystkie elementy ubioru były ze sobą spójne.

Jaki garnitur na sylwestra

Są mężczyźni, którzy niezależnie od miejsca zabawy sylwestrowej, lubią czuć się elegancko. To zrozumiałe. Czy w takim razie garnitur na domówkę to dobre rozwiązanie? Oczywiście, że tak! Ten ponadczasowy męski strój zawsze dobrze się prezentuje. Warto mieć świadomość, że na imprezę domową można włożyć nieco luźniejszy garnitur np. o sportowym kroju. Nie musi on być ani czarny, ani granatowy. Śmiało możesz eksperymentować z kolorami czy wzorami.

W jakiej koszuli na sylwestra do garnituru? O ile na bal koniecznie musisz ubrać białą, o tyle na domówce możesz postawić na inne barwy. Doskonale sprawdzi się czerwień, bordo, szykowna i klasyczna czerń, a także subtelne pastele. A jaka koszula na sylwestra w luźnym wydaniu? Tu masz jeszcze więcej możliwości i niemal nieograniczony wybór. Baw się nie tylko kolorami, ale i wzorami! Dla minimalistów polecamy nieśmiertelną kratę oraz groszki. Z kolei dla mężczyzn, którzy lubią wyróżniać się z tłumu, doradzamy włożyć koszulę w bardziej wyraziste wzory np. orientalne.

Komponując stylizacje sylwestrowe męskie z garniturem, pamiętaj o najważniejszej zasadzie — najkorzystniej prezentują się kreacje, w których koszula jest jaśniejsza od marynarki oraz spodni. Całość dopełnij dodatkami w postaci krawatu lub kolorowej poszetki.

Podsumowując, wybierając garnitur na sylwestra, możesz pozwolić sobie na nieco więcej. To wyjątkowa noc, podczas której mile widziane są odważne zestawienia koloru, błysk oraz wyraźne akcenty. Moda męska jest obecnie tak szeroka i różnorodna, że z pewnością znajdziesz coś dla siebie!

Pamiętaj, tylko aby odpowiednio wybrać garnitur. Jak to zrobić? Przeczytaj nasz poradnik: Jak wybrać idealny garnitur męski?

Stylizacje sylwestrowe męskie na każdą okazję

Wybierasz się na bal sylwestrowy, eleganckie przyjęcie, a może na niezobowiązujące spotkanie z przyjaciółmi do klubu? Bez względu na miejsce, w którym spędzisz sylwestrową noc, powinieneś wyglądać jak milion dolarów. Oto  męskie stylizacje sylwestrowe, które zapewnią ci świetny wygląd!

Jak się ubrać na sylwestrową domówkę — outfit w eleganckim wydaniu

Pierwsza stylizacja doskonale sprawdzi się na sylwestrowym balu. Czarny smoking z jedwabnymi klapami, śnieżnobiała koszula z łamanym kołnierzem, jedwabna mucha i lakierowane buty zapewnią ci niezwykle szykowny wygląd. Z powodzeniem możesz po nią sięgnąć, jeśli domówka ma charakter formalny.

Jak ubrać się na sylwestra mężczyzna

Stylizacja na eleganckie przyjęcie

Druga stylizacja świetnie sprawdzi się podczas eleganckiego przyjęcia. Dobrze skrojony ciemnogranatowy garnitur, śnieżnobiała koszula z klasycznym kołnierzem, jedwabny krawat i buty z gładkiej skóry zapewnią ci nowoczesny i elegancki wygląd.

W co się ubrać na sylwestra mężczyzna

Jak się ubrać na sylwestrową domówkę — luźny outfit

Jak się ubrać na sylwestrową domówkę w swobodnym stylu? Dopasowana skórzana kurtka typu biker jacket, klasyczny biały t-shirt z dekoltem w kształcie litery V, eleganckie szare spodnie i wysokie skórzane buty nadadzą ci modnego wygląd.

męskie stylizacje sylwestrowe

Stylizacja z błyskiem

Sylwester to idealna okazja, aby trochę poszaleć ze strojem. Macie na co dzień dość klasycznego garnituru? Jeśli tak, w sylwestra złamcie reguły i postawcie na aksamitną lub błyszczącą marynarkę! Z pewnością będziecie lśnić podczas szampańskiej zabawy! A jaki wybrać kolor? Najlepiej złoty, srebrny, a gdy wolisz klasykę – odcienie granatu. Do tego garniturowe spodnie, biała koszula i koniecznie czarna mucha!

Jak się ubrać na sylwestrową domówkę