Pięćdziesięciolatek wcale nie musi rezygnować z modnych ubrań. Wciąż może wyglądać elegancko i stylowo. Czym charakteryzuje się moda męska dla 50 latka? I jak powinien ubierać się mężczyzna po 50?

jak powinien ubierać się mężczyzna po 50

Moda męska po 50 – zasady

Niektórzy mężczyźni uważają, że w pewnym wieku można przestać dbać o swój wygląd. Nic bardziej mylnego! Bez względu na to, ile masz lat, dbaj o swój styl. Wiek absolutnie nie ogranicza Cię przed tym, aby ubierać się modnie i zgodnie z aktualnymi trendami. Modnie ubrany facet po 50 nadal bazuje na tych samych ubraniach.

Wbrew pozorom moda dla dojrzałych mężczyzn nie jest nudna. Nadal można eksperymentować z kolorami, wzorami, fasonami różnych elementów garderoby. Najważniejsze jest jednak stosowanie się do kilku podstawowych zasad.

Nie odmładzaj się za pomocą ubrań

Pierwsza i najważniejsza zasada mówi o tym, aby nie odmładzać się na siłę. Co prawda, modny mężczyzna po 50. może sięgnąć po sportową bluzę, czy inne elementy garderoby typowe dla stylu młodzieżowego, ale trzeba bardzo uważać przy wyborze konkretnego ubioru. Zrezygnuj z modnych spodni rurek z przetarciami. Warto również dodać, że nieodpowiednio dobrana stylizacja młodzieżowa nie odmłodzi Cię, a sprawi, że cały look nie będzie wyglądał schludnie. Jeśli lubisz sportowy styl, to postaw na modne sneakersy, t-shirt męski, klasyczne jeansy. Na koszulkę włóż marynarkę o sportowym charakterze.

Postaw na klasykę

Moda męska dla 50 latka to przede wszystkim ponadczasowe oraz klasyczne elementy ubioru, które tak naprawdę są  podstawą szafy każdego mężczyzny i to niezależnie od wieku. Modny mężczyzna po 50 przede wszystkim:

  • docenia wysokiej jakości materiały, a także dopracowane kroje,
  • znajduje kolory, które pasują do jego typu urody,
  • stawia na bazowe, klasyczne ubrania, tworząc kapsułową szafę.

Dobieraj ubrania do typu swojej sylwetki

To ogólna zasada, o której zawsze wspominamy, ponieważ jest bardzo ważna! Nawet najbardziej szykowne i stylowe ubrania nie będą prezentować się dobrze, jeśli będą za duże lub za małe. Twoim zadaniem jest nauczenie się dobierania ubrań tak, aby idealnie leżały. Mają podkreślać Twoje atuty i ukrywać mankamenty. W przypadku garnituru możesz mieć problem z dobraniem perfekcyjnego modelu (sprawdź koniecznie nasz poradnik:  Jak wybrać idealny garnitur męski?). Dlatego uważamy, że każdy modny mężczyzna po 50 powinien odwiedzić krawat, który uszykuje idealnie skrojony garnitur!

Moda męska dla 50 latka mężczyzna

Modnie ubrany facet po 50 to nie tylko ten, który włoży na siebie garnitur. Tak naprawdę może ubierać się w różnych stylach. Wystarczy spojrzeć na gwiazdy takie jak Antonio Banderas, Johny Deep czy Brad Pitt. Pomimo swoich lat wciąż ubierają się stylowo, jednocześnie dobrze się prezentują. Nie zawsze stawiają na klasykę. Cenią sobie także casualowe stylizacje.

Modny facet po 50 powinien mieć w swojej szafie:

  • eleganckie koszule,
  • chinosy w różnych kolorach,
  • wełniane swetry,
  • marynarki — klasyczna, w sportowym stylu,
  • garnitury — kilka na różne uroczystości,
  • buty skórzane,

Latem warto postawić na lniane garnitury, które z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. Z kolei w chłodniejsze dni każdy modny facet po 50 powinien mieć marynarkę z domieszką wełny. To synonim elegancji. W dobrze skompletowanej garderobie nie może zabraknąć garniturów. Jeden obowiązkowo klasyczny, drugi w stylu smart casual, a trzeci może być w kratę.

Jak powinien ubierać się mężczyzna po 50?

Nie masz pomysłu na stylizację? Nie martw się! Specjalnie dla Ciebie przygotowałyśmy kilka propozycji. Modny facet po 50 może śmiało postawić na luźniejszą koszulę lnianą w białym kolorze, a do tego chinosy.  Taki zestaw wpisuje się w styl smart casual. Obowiązkowo dodatki w postaci paska w kolorze butów oraz zegarka. Aby dodać nuty elegancji, postaw na szykowne buty. Ciekawie będzie się prezentować połączenie koszuli, na niej granatowej marynarki i do tego eleganckich spodni w kremowym odcieniu. Wolisz klasyczne rozwiązania? W takim razie włóż na siebie granatowy garnitur, a pod marynarkę klasyczną koszulę!

 

moda męska dla 50 latka

Mamy również coś dla miłośników swobodniejszych stylizacji. Pierwszy outfit to golf, jeansy, a na to płaszcz, który doda szyku i klasy. Bardzo fajny outfit otrzymasz, zakładając koszulę, na to sweter i jeansy. Ostatni look to t-shirt, rozpinany sweter, jeansy oraz sportowe obuwie.

moda męska po 50