Odkąd kożuchy zagościły w modowych trendach, stały się nie tylko symbolem elegancji, ale również praktycznym elementem jesienno-zimowej garderoby. Kożuch jest ciepły, ale może być również stylowy. Jak go nosić? Zobaczcie nasze propozycje.

Kożuch damski – jak nosić i z czym łączyć?

Kożuch to bez wątpienia gwiazda wybiegów. Postawili na niego projektanci: Sonia Rykiel, Kenzo, Balmain, Diesel i Nicholas K., Saint Laurent czy Chloe, gdzie główną rolę odgrywały przede wszystkim płaszcze podbite kożuchem. Kożuchy mamy również pod postacią ramonesek czy też góralskich kamizelek. A obowiązkowa pozycja to wydanie oversize!

Kożuch nosimy w każdej długości i w każdym kolorze. Dla Pań, które cenią sobie klasykę, polecamy te w klasycznych odcieniach: beże, czerń, khaki. Dla kobiet, które lubią bawić się modą, radzimy postawić na kolory np. róż. Z pewnością wyróżnisz się z tłumu. A z czym łączymy kożuch? Ze wszystkim! Możemy go zestawić z sukienką w wersji mini, ale również i midi. Dla fanek stylu kowbojskiego, polecamy zestawy rodem z Dzikiego Zachodu – takie jak proponuje Balmain. Na wybiegach noszono go nawet na… piżamowy zestaw!

Co sądzicie o propozycjach naszych zaprzyjaźnionych blogerek? Kinga i Sandicious postawiły na jasne odcienie. Natomiast Juliette i Gabriela wybrały ciemniejsze stylizacje.

kożuch damski jak nosić

Świat mody zdecydowanie przysłużył się tej ikonicznej części garderoby, prezentując różnorodne warianty zarówno klasycznych, jak i bardziej wyszukanych. Kluczowym elementem, który sprawia, że kożuchy są tak uniwersalne, jest ich wszechstronność – można je nosić zarówno na co dzień, jak i na bardziej odświętne okazje. Idealnie wpasowuje się również w jesienno-zimowy styl smart casual.

Kożuch damski – do pracy, ale i na wieczorne wyjście

Każdy kożuch damski może być wszechstronny – odnalezienie idealnego fasonu zależy od kontekstu, w jakim chcemy go nosić. Jeśli szukamy stylowego dodatku do jesiennego stroju do pracy, warto postawić na prostotę i elegancję. Wybierzmy długi, klasyczny kożuch w stonowanej tonacji, który doda szyku i ciepła, idealny do zestawienia z garniturem czy spódnicą ołówkową. Natomiast dla wieczornych wyjść czy bardziej ekskluzywnych okazji warto postawić na efektowniejsze modele – kożuchy z futrzanymi elementami, zdobieniami czy nietypowymi krojami, które dodadzą nam pazura i staną się wisienką na torcie naszej stylizacji.

Przeczytaj również nasz Przewodnik po damskich płaszczach!