Dzianinowe sukienki to obowiązkowy element w jesienno-zimowej garderobie. Są ciepłe, eleganckie i stylowe. Nie ma wątpliwości, że sukienki dzianinowe święcą triumfy w sezonie jesień-zima. Przede wszystkim zapewniają komfort noszenia i są uniwersalne. Stanowi idealną bazę do stworzenia wielu ciekawych stylizacji na różne okazje, gdy na dworze już nie jest tak ciepło. A jak nosić dzianinowe sukienki? Tak naprawdę na wiele sposobów!

dzianinowe sukienki stylizacje

 

Jakie dodatki do sukienki dzianinowej?

Świetne połączenie stanowi sukienka dzianinowa połączona z kozakami za kolano. Do tego płaszczyk lub ramoneska. Dodatkowo można przez talię przewiązać pasek. Uwidocznisz ją. Kolejnym ciekawym zestawieniem jest połączenie ołówkowej sukienki midi, która pięknie podkreśla atuty kobiecej sylwetki. Do tego botki elegancka torebka, która dopełni całość.

Dla miłośniczek klasyki

Jeśli lubisz klasykę, postaw na neutralne kolory, takie jak np. szarość, beże, biel, czerń czy granat. Takie sukienki są ponadczasowe i zawsze modne. Pasują zarówno do eleganckich, jak i luźniejszych stylizacji.

Dla odważnych

Natomast jeśli lubisz bawić się modą, postaw na intensywne kolory. Bordo, musztarda, szmaragdowa zieleń to barwy, których jesienią nie może zabraknąć!

 


Dzianinowe sukienki w wersji sportowej

Sukienki w sportowych zestawach to jeden z wiodących trendów. Ten element garderoby już dawno przestał być zarezerwowany dla eleganckich looków. Sukienki dzianinowe idealnie sprawdzą się w sportowej wersji. Dopasowana sukienka o długości midi, do tego sportowe buty na grubszej podeszwie, pikowana kurtka lub bomberka. Całość uzupełnij plecakiem, który nada miejskiego stylu.

W takim zestawie nie tylko będziesz dobrze wyglądać, ale przede wszystkim będzie ci wygodnie! Możesz wybrać się w nim do szkoły, na uczelnie czy na zakupy z przyjaciółką. Innym pomysłem jest dzianinowa sukienka i workery. To zestaw dla tych kobiet, które lubi stylizacje z pazurem.

jak nosić dzianinowe sukienki

Jaką sukienkę dzianinową wybrać?

Wiemy już jak nosić dzianinowe sukienki. A jaką wybrać? Taką, która dopasowana jest do typu naszej sylwetki oraz ta, w której dobrze się czujemy. Stawiajmy na sprawdzone modele. Kierujmy się również komfortem noszenia. Jeśli nie jesteś zwolenniczką dopasowanych, wybierz modele oversizeowe. Możesz je dodatkowo przewiązać w talii, aby ją uwidocznić. Luźne modele to także doskonały wybór, jeśli posiadasz mankamenty figury i chcesz je ukryć. Zaś te dopasowane idealnie podkreślą kobiece kształty.

Jaka sukienka dzianinowa do pracy, a jaka na wyjście?

Jeśli chodzi o długość, dobierz ją do własnych upodobań, ale również i przeznaczenia. Do pracy koniecznie długość midi, czyli za kolano. Sukienki mini zostaw na randkę czy wieczorne wyjście ze znajomymi. Wybór jest naprawdę ogromny, więc z pewnością wybierzesz coś dla siebie!