Elegancja gentelmena to nie tylko dobrze dopasowany strój, ale również schludność oraz dbałość o elementy garderoby. Należy pamiętać, że nawet najdroższy garnitur, nie będzie dobrze wyglądał, jeśli nie będziecie o niego dbać. Jak to zrobić? Dziś podpowiadamy.

Jak wybrać idealny garnitur męski

Zakup dopasowanego garnituru to nie lada wyzwanie. Jednak, gdy macie już tę część za sobą, przychodzi czas na jego odpowiednią pielęgnację. Dbanie o garnitur zapewni użyteczność garnituru i będziecie mogli się nim cieszyć przez dłuższy czas.

Po całym dniu noszenia garnituru, należy go wyczyścić oraz odwiesić. Czyści się za pomocą szczot do ubrań posiadającą naturalne włosie. Starajcie się unikać łatwo dostępnych i popularnych wałków z lepką taśmą, ponieważ mogą zostawić na ubraniu ślady kleju, które mogą być ciężkie do usunięcia. Staraj się być dokładnym, ale jednocześnie czyść delikatnie, aby nie uszkodzić materiału lub nie naderwać guzików. Wieszak, na którym będziecie wieszać element garderoby, powinien być szeroki oraz wyprofilowany, najlepiej drewniany. Szerokość musi być na tyle duża, aby wypełnić ramiona marynarki. Unikajcie tanich wieszaków, ponieważ mogą zdeformować marynarkę. Natomiast spodnie powieś na specjalnym wieszaku, który posiada  przytrzymujące krawędzie nogawek żabki. Luźno zwisające spodnie ułożą się same. Staraj się również regularnie zanosić garnitur do pralni, nawet jeśli myślisz, że jest czysty. W ten sposób nadasz mu świeżości. I najważniejsze – jeśli zabierasz ze sobą garnitur w podróż koniecznie przewoź go w specjalnym pokrowcu!

Chcesz poznać tajniki łączenia kolorów? Jak dopasować garnitur? Zapraszamy na pełne szkolenie z zakresu dla gentelmenów. Więcej informacji znajdziecie na  stronie Szkoły Męskiego Stylu: http://szkolameskiegostylu.pl .