Wybór stroju na Sylwestra to zawsze spore wyzwanie. Sukienka czy kombinezon? A może tiulowa spódnica lub damski garnitur? Na tych pytaniach nie koniec dylematów. Do sylwestrowej kreacji trzeba dobrać jeszcze pasujące buty. Jakie?

Jak dobrać buty do sylwestrowej kreacji?

Sylwester to jedna z tych okazji, przy których każda z nas pozwala sobie na odrobinę więcej szaleństwa w stylizacji. Błysk, brokat, cekiny czy tiule będą jak najbardziej wskazane, o ile strój w całości będzie spójny i elegancki. Ogromne znaczenie mają więc buty, które powinny być nie tylko stylowe, ale też wygodne. W końcu mamy w nich przetańczyć całą noc! Jeśli szukasz modnych i komfortowych propozycji na ten wieczór, przejrzyj buty damskie w Domodi. A jakimi zasadami kierować się przy ich wyborze?

Im bardziej strojna i ekstrawagancka kreacja, tym mniej zdobione buty. I na odwrót – im prostsza stylizacja, tym bardziej wymyślne i oryginalne buty.

Większość pań do sylwestrowej kreacji wybiera szpilki. I słusznie, bo nie ma bardziej eleganckich i kobiecych butów. Warto jednak skupić się na ich kolorze i fasonie. Jeśli w Sylwestra postawisz na małą czarną sukienkę, możesz dobrać do niej buty, które podkreślą jej imprezowy charakter, na przykład złote lub srebrne szpilki z brokatem lub efektem lustra. Do długiej kreacji sylwestrowej takiej, jak efektowna suknia wieczorowa, przepięknie będą wyglądać sandałki na szpilce. Z kolei modną sukienkę z tiulowym dołem lub w całości wyszywaną cekinami zrównoważą klasyczne buty na obcasie – czarne lub beżowe szpilki, które dodają szyku każdej stylizacji.

Co jeśli nie szpilki na Sylwestra?

Niepewnie czujesz się w szpilkach? A może jesteś wysoka i potrzebujesz nieco niższych butów na Sylwestra? Warto wiedzieć, że szpilki to nie jedyne dobre rozwiązanie. W zależności od tego, gdzie wybierasz się na imprezę, możesz postawić na: czółenka na słupku, baleriny z ćwiekami lub kamieniami, a nawet nonszalanckie, srebrne lub złote Conversy! Są to jednak mniej eleganckie opcje. Może więc warto pomyśleć o nich na przebranie po godzinie 12?