Dziś mamy dla was pomysły i inspiracje na idealną sylwestrową sukienkę. Przede wszystkim, sylwestrowa stylizacja powinna być wyjątkowa i odrobinę szalona – wszystkie chwyty są dozwolone! Poniżej przedstawiamy 30 pomysłów na sylwestrowe sukienki dla kobiet, które sprawdzą się na każdej imprezie.

1, 2,3. Cekinowe i brokatowe sukienki 2023/2024

 

cekinowe sukienki sylwestrowe na domówkę

Sylwester to jedyna noc w całym roku, w której im więcej błyskotek, tym lepiej. Nie ograniczajmy się! Śmiało możemy postawić na brokatowe oraz cekinowe sukienki. W domu najlepiej wybrać nieco luźniejsze modele, aby nie krępowały ruchów, a zrezygnować z typowo wieczorowych. Mini sukienka brokatowa w kolorze złota wiązana w talii, pięknie podkreśli atuty sylwetki. Do tego wybieramy delikatną biżuterię, ponieważ to strój ma grać pierwsze skrzypce. Kolejna propozycja to sukienki z błyskiem w jasnych, stonowanych kolorach.

Zamiast sukienki możesz wybrać spódnicę i połączyć ją z aksamitnym topem czy koronkową krótką bluzką. W ten sposób tworzysz wyjątkowo ciekawe zestawienie. W tym przypadku również sprawdzi się subtelna biżuteria, które dopełni całość. Zrezygnuj z mocnych naszyjników.

A o z butami? Sprawdź nasz wpis, jak dobrać buty do sylwestrowej kreacji, w którym podpowiadamy, jakie obuwie będzie najlepszym wyborem.

4,5,6. Mała czarna

sylwester w domu - sukienka mała czarna

Nie masz pomysłu jak się ubrać na sylwestra w domu? W takim razie najbezpieczniejszym wyborem będzie sukienka w czarnym kolorze. Trzeba przyznać, że ten model jest po prostu tak uniwersalny, że sprawdzi się na każdą okazję. pasują do niego wszystkie barwy i dodatki 🙂  Nie bój się szaleć i postaw na niebanalne modele, które Cię wyróżnią. Mimo, ze to zabawa w domu, możesz wyglądać obłędnie, prawda? 🙂

Czy to domówka, czy sylwestrowy bal, zawsze pamiętaj o odpowiednim zachowaniu i nieprzekraczaniu pewnych granic. Przeczytasz o tym więcej w naszym wpisie Savoir vivre na sylwestra przy stole i podczas zabawy.

7,8,9. Bajeczny tiul

tiulowe sukienki na stylizacje sylwestrowe do domu

Tiulowe sukienki sprawiają, że każda kobieta czuje się jak księżniczka. I nie są one wcale zarezerwowane dla nastolatek! Jeśli jednak masz wątpliwości i obawy, żeby wyjść w takiej sukience na przyjęcie, spełnij swoje marzenie i nałóż ją na sylwestrową imprezę w domu.

Zastanawiasz się, jak pomalować się na Sylwestra? W domu możesz zarówno zaszaleć i poeksperymentować, jak i postawić na coś sprawdzonego.

10,11,12. Koronkowy zawrót głowy

koronkowa sukienka na sylwestra w domu

Koronka to zdecydowanie królowa wśród tkanin. Powraca w każdym sezonie, wciąż pożądana przez wiele kobiet. Sukienki te stanowią kwintesencję kobiecej elegancji i stylu. Koronka z pewnością będzie bardzo dobrym wyborem na Sylwestrową noc. Jeśli lubisz kolory, radzimy postawić na chaber, beż lub soczystą czerwień, która stanowi świetną alternatywę dla małej czarnej.

13,14,15,16. Maxi długość

maxi suknia na sylwestra

Maxi suknia to doskonała opcja dla osób, które wybierają się na sylwestrowy bal, np. do hotelu. A maxi na domówkę? To dość przewrotna propozycja, ale mamy na nią argument. Jeśli bale z długimi sukniami są poza Twoim zasięgiem, a na takie suknie patrzysz tęsknym wzrokiem… Po prostu zorganizuj własny, domowy bal!

Dobieramy kreację na sylwestra do typu figury 2023/2024

17,18,19. Dopasowane cekinowe sukienki dla figury typu klepsydra

sylwestrowe sukienki na domówkę dla figury klepsydra

Ramiona i biodra są równej szerokości, a talia mocno zaznaczona. Jeśli jesteście typem tej sylwetki, jesteście kwintesencją kobiecości i zmysłowości. W związku z tym podkreślajcie swoje atuty, zaznaczajcie kontury sylwetki i pas.

Wybierajcie dopasowane kroje, które eksponują biust i talię. Najlepsze dla typowej klepsydry będą kroje dopasowane w całości lub tylko na górze, eksponujące biust i talię. Świetnie sprawdzą się sukienki gorsetowe i kroje z mocno zarysowaną talią. Dekolty typu serek lub łódka, wąskie ramiączka lub ich brak, paski i szarfy w talii.

20,21,22. Zjawiskowe sukienki na sylwestra w ornamenty dla figury typu gruszka

sukienki na sylwestra w domu dla gruszki

Gruszka najczęściej spotykana sylwetka wśród kobiet.  Charakteryzuje się wąskimi ramionami, szerszymi od ramion biodrami, mniejszym biustem i wyraźną talią.

Dla gruszki najlepiej sprawdzą się sukienki, które poszerzają linię ramion, biust, eksponują wcięcie w talii i optycznie wyszczuplają obfite biodra i uda. Z pewnością sprawdzą się sukienki z wysokim stanem, pasem bądź szarfą przewiązaną w talii. Jeśli zdecydujecie się na sukienkę z rękawami, niech będą szerokie, kimonowe i ¾. Aby poszerzyć górną część, wybierajcie szerokie kołnierze, wszelkie marszczenia, falbany, dekolt typu łódka. Sprawdzą się poziome paski oraz wzorzyste tkaniny. Natomiast dół sukienki może być z koła, ołówkowy bądź o linii trapezu.

23,24,25. Sylwestrowe zwiewne sukienki dla figury typu jabłko

kreacje na sylwestra w domu dla figury jabłko

Kobiety mające sylwetkę jabłko mają nieco bardziej zaokrąglone kształty. Charakteryzuje się m.in. większym brzuchem i brakiem wcięcia w talii, płaską pupą, szczupłymi nogami i ramionami.

Jest to nieco bardziej zaokrąglona sylwetka, której głównym wyznacznikiem jest większy brzuch i brak wcięcia w talii. Kobiety o takim typie sylwetki mają także często drobne w stosunku do ramion nadgarstki, szczupłe łydki, płaską pupę i niewielki biust.

Podczas dobierania garderoby dla tego typu sylwetek, pamiętaj o tym, aby podkreślić linię biustu oraz wymodelować talię i wyeksponować nogi. Sprawdzą się tu sukienki w kształcie litery A, które zamaskują zbyt szerokie biodra, wyrównają proporcje sylwetki i podkreślą Twoje atuty. Dobry wybór stanowią także sukienki kopertowe z dekoltem w szpic, bowiem pionowe wycięcie dodatkowo wydłuży tors. Radzimy wybierać sukienki nieopinające zbyt mocno sylwetki.

26,27,28. Kobiece sylwestrowe kreacje dla figury typu papryka

sukienki na sylwestra w domu dla figury typu papryka

Ramiona i biodra mają taką samą szerokość, wcięcie w talii jest ledwo zarysowane, prawie niewidoczne. Uda są przedłużeniem linii bioder.

Aby optycznie skorygować ten typ sylwetki musimy podkreślić biust i talię, a także zaokrąglić biodra. Talię podkreślamy paskiem w talii. Może być wąski, szeroki, a nawet kontrastowy. Aby ukryć ramiona należy wybrać długie rękawy bądź rękawy do łokcia, zarówno te wąskie, jak i rozszerzane, stanowczo jednak odradzamy te bufiaste. Przy wyborze sukienki unikajcie prostych i dopasowanych modeli, ponieważ sprawiają, że figura będzie się wydawać cięższa.

29,30,31. Seksowne sukienki  na sylwestra dla figury typu rożek

kreacje na sylwestrową domówkę dla figury typu rożek

Sylwetka ta charakteryzuje się szerokimi ramionami i wąskimi biodrami. Paskiem lub pasiastym wzorem podkreśl wcięcie w talii. Przy tym typie sylwetki skupiamy uwagę na ramionach i talii. Dobrym wyborem będzie sukienka podkreślająca biust, ale z bardzo klasycznym, lekko rozkloszowanym dołem. Sprawdzą się typowe „bombki”.

Ciągle mało? Oto kilka innych propozycji stroju na sylwestra:

  • sukienka bez ramiączek –  nosimy ją nie tylko latem! Sylwester to doskonała okazja, aby nałożyć właśnie taką sukienkę. Doskonale sprawdzi się w kolorze czerni, złota, srebra, ale również i w pastelowych odcieniach. Nasza propozycja to subtelna i jasna, dopasowana sukienka. Dodatki do niej to kopertówka w kolorze złota oraz białe czółenka. W innym naszym wpisie dowiesz się jak dobierać kopertówki i torebki wizytowe do kreacji.
  • czerwona sukienka – będziesz w niej wyglądać niezwykle kobieco. Możesz wybrać koronkową, z cekinami, brokatową, aksamitną czy gładką np. rozkloszowaną. Wybór zależy od Twojego indywidualnego gustu. Pssst, a tutaj przeczytasz, jak dobrać buty do czerwonej sukienki.

Nieważne gdzie spędzasz Sylwestra,  życzymy Ci szampańskiej zabawy i pomyślności w Nowym Roku!