Kopertówka czy torebka wizytowa? Który dodatek lepiej sprawdzi się na imprezę okolicznościową? Dziś podpowiadamy!

kopertówka czy torebka wizytowa

Jaka torebka na imprezy okolicznościowe?

Wesele, chrzciny, komunia, zabawa sylwestrowa, bal karnawałowy czy event to okoliczności, które wymagają odpowiedniej stylizacji. Podstawę stanowi wieczorowa kreacja, którą może być koktajlowa sukienka o każdej długości czy szykowny kombinezon z paskiem. Do tego obowiązkowo buty na obcasie (niekoniecznie szpilki, choć te robią największe wrażenie), które dodadzą kilka centymetrów wzrostu, a tym samym wydłużą i wyszczuplą sylwetkę.

Jednak nie od dziś wiadomo, że aby całość dobrze się prezentowała, potrzebne są akcesoria, które zmieniają i nadają charakter outfitowi. Absolutnym must have jest elegancka, mała torebka, która stanowi zwieńczenie stylizacji. Jak ją wybrać? Kopertówka czy torebka wizytowa – co wybrać?

Wybierając torebkę wieczorową, bez względu na to, na jaki rodzaj imprezy się wybierasz, koniecznie stosuj się do kilku zasad. Torebka to dodatek, który jest wisienką na torcie. Musi być spójna z całą stylizacją. Co prawda, nie ma już konieczności wybrania dodatku w kolorze butów. Aczkolwiek powinna ona z nimi współgrać. Może być w tym samym kolorze, ton jaśniejsza lub ciemniejsza albo dobrana na zasadzie kontrastu. Ważne, aby te dwa dodatki tworzyły spójną kompozycję. Więcej na temat doboru torebek do stylizacji przeczytasz w naszym artykule.

Kopertówka czy torebka wizytowa – który dodatek wybrać?

Kopertówka i torebka wizytowa mają wiele wspólnych cech, ale również istnieje między nimi kilka różnic. Zacznijmy od tego, że obie są niewielkich rozmiarów i idealnie nadają się wieczorowych kreacji. Kopertówki dostępne są nie tylko w całej palecie barw, różnych wzorach, ale także w różnorodnych kształtach, formach i wykonane z różnych faktur.

torebka wizytowa jak wybrać

W sklepach znajdziesz klasyczne, prostokątne modele, jak i te w kształcie serca, koła, chmurki czy nawet lodów. Tak bogaty wybór sprawia, że z powodzeniem założysz je na komunię, chrzciny, na romantyczną kolację, spotkanie biznesowe czy firmowy event. Błyszczące, cekinowe modele idealnie nadadzą się na bal karnawałowy. Kopertówka może być do ręki lub posiadać łańcuszek, pasek.

kopertówka czy torebka wizytowa co wybrać

Z kolei torebka wizytowa jest bardziej elegancka i minimalistyczna. Z tego względu nada się na nieco bardziej formalne okazje, które mają ściśle określony dress code. W takiej sytuacji wybierz modele w neutralnych barwach, takich jak biel, czerń, odcienie szarości i beżu, granat.

Przeczytaj również: Dress code biznesowy damski – najczęściej popełniane błędy

Jak wybrać kopertówkę lub torebkę wizytową?

Niezależnie od tego, czy ostatecznie zdecydujesz się na kopertówkę, czy na torebkę wizytową, weź pod uwagę kreację, do której chcesz dopasować dodatek. Najlepszym rozwiązaniem są czarne torebki, ponieważ pasują do wszystkiego. Będą bezpiecznym rozwiązaniem. Jeśli chcesz włożyć sukienkę w neutralnym kolorze, możesz pokusić się o kopertówkę w mocnym odcieniu. Taki akcent kolorystyczny ożywi cały outfit. Z kolei wyrazista sukienka lub wzorzysta najlepiej będzie wyglądać w towarzystwie prostej, minimalistycznej torebkę w stonowanych barwach.

kopertówka jak wybrać

 

Co jeśli nie możesz dobrać odpowiedniej torebki?

Żadna torebka na rynku nie spełnia Twoich potrzeb? Oto kilka rad:

  • Jeśli potrzebujesz torebkę wizytową lub kopertówkę tylko na jeden raz, kup ją z drugiej ręki. Na portalach z używanymi rzeczami jest ich mnóstwo, ponieważ wiele Pań podobnie jak Ty, użyło je tylko na specjalną okazję, a teraz kurzą się w szafie. Tym sposobem zyskasz dostęp do modeli z rożnych sezonów. Pamiętaj tylko – torebka nie powinna mieć żadnych widocznych wad! W eleganckiej stylizacji nie można sobie na to pozwolić.
  • Jeśli szukasz torebki marzeń, a dodatkowo zamierzasz używać jej w przyszłości, możesz zainwestować w torebkę na miarę.