Zajęcia z historii mody to kolejne świetne doświadczenie. Wykłady prowadziła założycielka Szkoły Damskiego i Męskiego Stylu – Agnieszka Świst-Kamińska.

Zajęcia z historii mody

Style Coach i Cool Hunter, Agnieszka Świst-Kamińska miała przyjemność prowadzić wykłady z historii mody dla Zespołu Szkół Odzieżowych, Fryzjerskich i Kosmetycznych nr 22 w Warszawie.  Program obejmował zajęcia:

Projektowanie mody

Wykłady z projektowania mody to wstęp do projektowania odzieży. Style Coach wyjaśniła, na czym polega praca projektanta, czym jest moda, a także jaki ma wpływ na życie. Uczniowie dowiedzieli się , jak powstaje kolekcja i poznali poszczególne elementy odzież i cykl tworzenia produktu.

Prognozowanie trendów

Prognozowanie trendów, z angielskiego cool hunting, z roku na rok zyskuje na popularności,dzięki czemu coraz więcej osób kształci się w tym kierunku. Cool hunting polega na zbierany informacji o przyszłych trendach, a także szukaniu tego, co będzie modne w danym sezonie.

Czym jest prognozowanie trendów?To przede wszystkim głęboka obserwacja tego, co jest wokół nas, a jednocześnie jest punktem wyjścia do określenia strategii na przyszłość. Co ciekawe, w stolicach zachodnich państw istnieją specjalne centra prognozowania trendów, zajmujące się przewidywaniem, inspirowaniem, doradztwem, interpretowaniem, tworzeniem, jak i gromadzeniem informacji o nadchodzących trendach w specjalnych Trend Bookach.

Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się, jak efektywnie analizować otoczenie, aby móc prognozować nadchodzące trendy. Poznali działania mechanizmów, które leżą u podstaw konsumenta z produktem.

Historia mody

Wykłady z historii mody pozwalają w przystępny sposób poznać modę z ostatnich lat czy dekad. Podczas zajęć Style Coach omawiała style oraz sylwetki, charakterystyczne dla poszczególnej dekady. Nie zabrakło informacji o aspektach społecznych, politycznych oraz ekonomicznych, które miały ogromny wpływ na modę i ją kształtowały. Wykłady z historii mody pozwoliły uporządkować wiedzę na temat mody, a także zobaczyć, jak się zmieniała w kolejnych dekadach.

Wszystkie wyjłady kończyły się projektowaniem stroju z danej epoki.

Serdecznie dziękujemy za zaufanie i zapraszamy do naszej fotorelacji z wykładów.

zajęcia z historii mody historia mody wykłady

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą szkoleń. Każde z nich szyte jest na miarę, dzięki czemu zyskują Państwo szkolenie, dopasowane do potrzeb.

historia mody

historia mody