Agnieszka Świst-Kamińska miała przyjemność realizować projekt makijaż fotograficzny w Jeleniej Górze.

szkolenie make up fotograficzny jelenia góra

Zajęcia z makijażu fotograficznego w Jeleniej Górze

Założycielka Szkoły Damskiego i Męskiego Stylu, Agnieszka Świst-Kamińska, po raz kolejny wcieliła się w rolę wykładowcy. Tym razem prowadziła zajęcia z makijażu fotograficznego dla uczennic szkoły zawodowej w Jeleniej Górze. Zajęcia są realizowane w ramach projektów unikalnych finansowane przez Miasto.

Wcześniej mogliście już poczytać o projekcie w artykule zajęcia z podstaw makijażu dla uczennic Szkoły Zawodowej nr 2 w Jeleniej Góry.

Zajęcia odbywały się w trybie stacjonarnym. Składały się z części teoretycznej oraz praktycznej. W części teoretycznej Style Coach przekazała uczennicom wiedzę z zakresu makijażu. Dzięki temu uczestniczki mogły poznać rodzaje makijaży, a także techniki. Z kolei część praktyczna polegała na stworzeniu makijażu, bazując na zdobytej wiedzy.

Serdecznie dziękujemy za zaufanie! I zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

makijaż fotograficzny szkolenie z makijażu fotograficznego zajęcia makijaż fotograficzny

Czym jest makijaż fotograficzny?

Nie ma najmniejszej wątpliwości, że makijaż fotograficzny to jeden z trudniejszych rodzajów makijaży do wykonania, który wymaga znajomości trików, zasad, których należy się trzymać, ponieważ wszelkie odstępstwa, mogą dać efekt odwrotny do zamierzonego. Dzieje się tak, ponieważ nie każdy make up dobrze prezentuje się na zdjęciu. Zbyt delikatny nie będzie dobrze widoczny. Z kolei w przypadku nieprawidłowo zrobionego makijażu, każdy mankament będzie

Warto dodać, że pod makijaż fotograficzny podchodzą również inne rodzaje make up:

Ślubny

Makijaż ślubny, jak sama nazwa wskazuje, to make up zarezerwowany dla panien młodych lub dos esji sukien ślubnych. Stanowi połączenie makijażu wieczorowego, fotograficznego oraz dziennego. Jest subtelny, ale jednocześnie zrobiony tak, aby był widoczny na zdjęciach. Przepięknie wydobywa kobiece piękno i je podkreśla, jednocześnie ukrywając wszelkie niedoskonałości.

Beauty

Makijaż beauty powinien cechować się wyrazistością, a sam podkład ma być kryjący, aby zakryć wszelkie mankamenty. Nakłada się go nie tylko na twarz, ale również szyję, dekolt i ramiona.

Fashion

Makijaż fashion to bez wątpienia najbardziej abstrakcyjny make up. Zazwyczaj pojawia się na wybiegach mody, stąd jego nazwa. Ten rodzaj makijażu wcale nie jest prosty i wymaga poczucia estetyki, kreatywności oraz sprawności. Musi pasować do ubioru oraz fryzury.

Kontrastowy

Makijaż kontrastowy to make up, który wykonuje się w dwóch, kontrastowych kolorach cieni do powiek. Są to barwy, które leżą naprzeciwko siebie na kole barw.

Fantazyjny

Make up fantazyjny daje ogromne możliwości, umożliwiając nie tylko zabawę kolorem, ale przede wszystkim formą makijażu.

make up fotografia