Szykując się na sylwestra, na uwadze powinniśmy mieć nie tylko odpowiedni strój, upięcie włosów, ale również makijaż. Na szampańską imprezę warto zaszaleć i wykonać makijaż inny niż na co dzień. Stawiamy na wyraziste kolory oraz błysk!

Zanim jednak przejdziesz do wykonania makijażu, nie zapomnij o odpowiedniej podstawie – podkładzie, korektorze lub bazy pod cienie. Pamiętaj również oczyścić twarz i nawilżyć cerę. Właściwa pielęgnacja skóry sprawi, że będzie ona gładka i jasna. Musimy pamiętać, że na cerze niestety dość szybko widać wszystkie oznaki zmęczenia, dlatego bardzo ważne jest, abyś wyspała się porządnie przed sylwestrową nocą. Teraz czas na wybranie odpowiedniego makijażu.

SMOKY EYE

To niewątpliwie jeden z najbardziej popularnych makijaży, który podbił serce nie jednej kobiety. Na zabawę sylwestrową sprawdzi się idealnie! Postaw na ciemne kolory: czerń, granat, mocna zieleń, grafit czy ciemny brąz. Warto dodatkowo ozdobić oko płatkami złota lub srebra. Dzięki temu makijaż karnawałowy nie będzie wydawał się zbyt ciężki. Karnawałowy makijaż uzupełnij o czerwone usta, sztuczne rzęsy i pomalowane paznokcie. Pamiętaj, aby kolor paznokci współgrał z kolorystyką makijażu. Taki make-up sprawi, że nikt nie przejdzie obok Ciebie obojętnie!

makijaż sylwestrowy smokey-eye

BŁYSK

Brokatowy sylwester to idealna opcja dla Pań, które lubią eksperymentować i zwracać na siebie uwagę. Jednak uwaga! O ile brokatowy mak-up może wyglądać naprawdę szałowo, o tyle łatwo w nim o przesadę. Dlatego trzeba być ostrożnym przy wyborze odpowiednich cieni, a także sposobie ich nakładania – ma on w końcu wytrzymać całą szampańską noc! Intensywność makijażu brokatowego ustalacie same. Dobrze wybrać barwę cieni odpowiednią do karnacji, dzięki czemu nadasz twarzy więcej blasku. Jeśli zdecydujesz się na ciemniejszy kolor, nałóż go na powiekę i rozjaśnij makijaż ku łukom brwiowym. Brokat do makijażu możesz wprowadzić na kilka sposobów: błyszczący eyeliner, połyskujący puder do powiek, cień w żelu, kamieniu bądź kremie. Pamiętaj również, że dopiero po aplikacji brokatu możesz zająć się rysowaniem kresek i tuszowaniem rzęs.

blysk

SZALONY KOLOR

W Sylwestra możesz sobie pozwolić na kolory i połączenia, które nie nadają się na żadną inną okazję.  Jednym z takich połączeń jest róż i oranż. Dolna powieka powinna być pociągnięta pomarańczową kredką, a górną błyszczącym różowym cieniem lub przyklejcie na nią brokat. Taki makijaż miały m.in. modelki na pokazach: Emanuel Ungaro i Desigual.

 kolorowy makijaż na sylwestra

Sylwestrowy demakijaż

Baw się szampańsko, ale zawsze zachowaj umiar – to cecha osoby z klasą. Po powrocie, przed snem, będziesz miała siłę wykonać dokładny demakijaż. To bardzo ważne! Pójście spać w pełnym makijażu może bardzo zaszkodzić Twojej skórze. Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej na temat tego, czy makijaż szkodzi, przeczytaj nasz artykuł.