Smukła sylwetka to marzenie nie jednej kobiety. Jednakże nad ciałem należy pracować niezależnie od pory roku, czasu i obowiązków. Jeśli zaczynasz swoją przygodę ze sportem, dziś podpowiadamy jak poprawić kondycję.

W dzisiejszych czasach często poruszamy się samochodem zamiast rowerem lub pieszo. Przez to jesteśmy mniej aktywni fizycznie, a nasza kondycja zwyczajnie się pogarsza. Ma to zły wpływ dla naszego zdrowia Dlatego warto to zmienić, zwłaszcza, że pogoda dopisuje. Ponadto, aby poprawić kondycję możesz wykonywać niektóre z ćwiczeń w domu!

Jeśli nie macie nic wspólnego ze sportem to należy zacząć od drobnych rzeczy – nie od razu Kraków zbudowano.

Spacer, Nordic Walking lub marsz.

To formy aktywności, które są polecane wszystkim, niezależnie od wieku. Nie wymagają przygotowań, sprzętu i są dobre dla osób początkujących. Zacznij od tego, aby zamiast jechać do pracy samochodem pójść pieszo i tak we wszystkich czynnościach np. pójście do sklepu, do znajomych itd. Początkowo niech spacery trwają 60 minut. Z czasem możesz spacerować dłużej i szybciej.

Skakanie na skakance.

Jeśli masz duży pokój lub mieszkasz w domku warto poskakać na skakance. Nie dość, że poprawisz swoją kondycję to spalisz sporo kalorii! Warto pamiętać jednak, że osoby początkujące nie powinny zaczynać od skakanki, bo mogą pojawić się problemy z koordynacją, a to może zniechęcać do treningu. Natomiast osoby zmagające się z bólami kolan i stawów skokowych skakankę powinny sobie zdecydowanie odpuścić.
skakanka

Pływanie.
Pływanie to aktywność najczęściej polecana przez lekarzy. Jest to sport dla wszystkich niezależnie od wieku i kondycji – pływać możemy zarówno relaksacyjnie, jak i szybko i intensywnie. Jeśli w Twoim mieście jest basen – zapisz się. Pływanie ma wiele pozytywnych korzyści. Oprócz poprawy kondycji rozwija siłę, chroni stawy, zwiększa odporność i poprawia wydolność płuc.

Wyrzut nóg z podporu i wyskok.

Jeśli jesteś zwolennikiem ćwiczeń w domu, polecamy wyrzut nóg, potocznie zwany potocznie burpees. Ćwiczenie nieco trudniejsze, ale daje spektakularne efekty. Stań swobodnie z rozluźnionymi mięśniami. Przejdź do przysiadu – ręce przed sobą parte są o podłogę i wyrzuć nogi w tył (ciało ustawione jak do klasycznej pompki). A następnie wróć z powrotem – na całe stopy, to bardzo ważne i wyskocz do góry podnosząc ręce jak najwyżej. Ćwiczenie powtórz tyle razy, ile Ci się uda.
burpee

Przysiady:

Klasyczne przysiady to dobrze znane ćwiczenie i przyjemne i także do wykonania w domu. Oprócz poprawy kondycji, przysiady modelują nasze pośladki. Należy stanąć prosto i złączyć nogi. Pamiętaj, aby podczas kucania kolana nie wychodziły poza palce stóp i bądź wyprostowana. Staraj się robić głębokie przysiady. Dla osób bardziej zaawansowanych polecam „squat side kick” czyli przysiad z kopnięciem w bok.
przysiad przysiad2