Komunikacja niewerbalna, zwana mową ciała, jest sposobem komunikowania się bez używania słów. Jej najważniejszą częścią jest ekspresja ciała. Według badań około 7% informacji czerpiemy ze słów, ponad 30% z tonu głosu, a aż 55 % stanowią informacje pochodzące z języka ciała! A co mówi mowa ciała? Przeczytajcie nasz artykuł, aby się dowiedzieć.

W dzisiejszym poście skupimy się na naszej twarzy. Co nam komunikuje? Zobaczcie sami.

1.Odgarniani włosów z twarz – to ruch, który najczęściej możemy zobaczyć podczas randki, bowiem stanowi połączenie zdenerwowania z flirtowaniem.

2.Gryzienie ust – zdarza się głównie Paniom, ale Panom także. Gryzienie ust ma miejsce w niezręcznych sytuacjach, gdy chcemy się uspokoić. Drapanie po nosie często oznacza kłamstwo, bowiem podczas kłamania następuj przypływ adrenaliny. To z kolei sprawia, że naczynia krwionośne rozszerzają się, a jednym z objawów jest swędzenie nosa.

3.Zamykanie oczu, ich pocieranie lub zakrywanie stanowi mechanizm obronny naszego organizm przed przetworzeniem informacji, które wydają się groźne bądź są niepożądane.

4.Zaciskanie ust to oznaka gniewu – zapewne każdy z Was dobrze o tym wie.

5.Marszczenie brwi, a także ich podnoszenie to wyrażenie zaciekawienia czy też zainteresowania. Jednak obniżanie brwi może również oznaczać negatywne emocję np. dezorientację.

6.Przechylanie głowy mówi o tym, że jesteśmy zainteresowani tym, co mówi rozmówca.

Poniżej przedstawiamy grafikę, która pokazuje jakie emocje możemy wyrazić poprzez mimikę naszej twarzy.

zygmuntmakolumnewordpresscom

Źródło: zygmuntmakolumne.wordpress.com