Zastanawiasz się jak opóźnić proces starzenia się skóry oraz jak pozbyć się zmarszczek? Oprócz kremów i regularnych wizyt u kosmetyczki, poświęć czas na gimnastykę twarzy.

GIMNASTYKA TWARZY: SPOBÓB NA ZMARSZCZKI

Gimnastyka twarzy ma na celu zniwelowanie zmarszczek, tym samym zachowując młody wygląd. Ponadto ćwiczenia twarzy poprawiają krążenie krwi, poprawiają napięcie skóry i wzmacniają mięśnie. Dodatkowo facelifting napina i ujędrnia skórę. Jak wygląda trening?

Rozgrzewka:
Zanim przejdziemy do gimnastyki twarzy, to tak samo jak w przypadku innych ćwiczeń, zaczynami od rozgrzewki. Rozgrzewka poprawi ukrwienie skóry i przygotuje mięśnie do ćwiczeń. Rozgrzewając twarz, delikatnie opukujemy twarz opuszkami palców. Następnie przykładamy dłonie do czoła, policzków i brody, lekko je uciskając.

Trening:
Rodzajów ćwiczeń jest naprawdę sporo. My opowiemy Wam tylko o kilku. Świetnie sprawdzą się trzy ćwiczenia, po 3 serie każda z nich.

Przykładowy trening: Pierwsze ćwiczenie to podniesienie podbródka. Drugie – podwójny nacisk w tych miejscach, o których wspomniałyśmy opisując rozgrzewkę. Trzecie – unoszenie brwi.

Trening powiek:
Jeśli chcesz wzmocnić i ujędrnić powieki, przenieś wzrok w górę, najwyżej jak możesz, a następnie w lewi i w prawo. Wykonaj ćwiczenie w 3-4 seriach po dwadzieścia powtórzeń.

Trening policzków:
Ćwiczenie ujędrniające policzki polega na zamknięciu ust i nabranie powietrza tak, aby uwydatnić policzki. Przesuwaj również język od lewej do prawej strony.

Trening ust:
Ćwiczenie wykonujmy przy zamkniętych ustach. Nakładamy język na przednie zęby. Policzki i wargi powinny napierać na język.

gimnastyka twarzy