Niektóre osoby maskują emocje twarzy, kontrolują ruchy rąk. Co w takim razie zdradza informację o nich? Mowa nóg, która stanowi niezwykle cenną wskazówkę do odczytywania nóg. Co w takim razie wyrażają nasze nogi? Przeczytajcie nasz artykuł.

1.Skrzyżowanie nóg jest jedną z najbardziej popularnych pozycji. W związku z tym, musimy być czujni, kiedy staje się ona wskazówką. Warto obserwować drugą osobę. Jeśli skrzyżuje ona nogi podczas poruszenia przez nas wątku, tak jak na zawołanie, skrzyżowanie nóg dostarcza nam informacji, iż dana osoba nie ma ochoty rozmawiać na ten temat. W ten sposób rozmówca informuje nas również, że jest zdenerwowany, nieufny i w negatywnym nastawieniu do nas.

2.Szeroko otwarte nogi to pozycja dominacyjna. W ten sposób pokazujmy, że nikogo się nie boimy.

3.Stopy skierowane do środka oznaczają niepewność.

4.Skrzyżowanie nóg w kostkach oznacza niepewność, zaniepokojenie.

5.Kręcenie stopami oznacza, ze czujemy się nieswojo. Ruszając stopami próbujemy rozładować napicie.

6.Noga założona na nogę, stopa okręca się (zahacza o kostki nad drugą stopą) to oznaka nieufności i nieśmiałości.