Makijaż potrafi zdziałać cuda. Nie tylko zakrywa niedoskonałości, ale podkreśla te partie twarzy, które chcemy podkreślić. Jednak, aby uzyskać satysfakcjonujący efekt, należy zaopatrzyć się w dobrej jakości kosmetyki i wykonać kilka lekcji próbnych.

Podstawę makijażu stanowi krem oraz podkład, który może być w fluidzie np. lub kremowym kompakcie. Makijaż zaczynamy od wklepania w skórę twarzy i szyi kremu na dzień. Kiedy wyschnie, używamy bazy pod makijaż i nakładamy podkład, dopasowując do odcienia naszej cery. Zawsze wybieramy kolor o pół tonu jaśniejszy lub w takim samym odcieniu. Podkład utrwalamy sypkim pudrem np. transparentny, mineralny. Nakładaj go grubym pędzlem, który możliwi strzepnięcie nadmiaru kosmetyku lub gąbeczką. Kości policzkowe podkreślamy różem w delikatnym, naturalnym i jasnym odcieniu np. brzoskwiniowym.

make up 2

Następnie robimy makijażu oka, który zaczynamy od wklepania bazy pod cienie. Następnie aplikujemy korektor rozświetlający w wewnętrznym i zewnętrznym kąciku oka, pod okiem oraz pod brwiami. Kolejny krok to nadanie pożądanego kształtu brwiom – ubytki we włoskach uzupełniamy  za pomocą kredki lub cieni do brwi. Na powieki aplikujemy cienie – jednorazowo używamy max 3 odcieni, z tej samej gamy kolorystycznej. Wtedy najjaśniejszy odcień aplikujemy w wewnętrznym kąciku oka, pod brwią, średni na ruchomą część powieki, a najciemniejszy nanosimy od zewnętrznej części oka. Na końcu, najjaśniejszym kolorem rozcieramy granice między kolorami. Następnie podkreślamy rzęsy tuszem do rzęs. Warto je również podkręcić, bowiem uzyskuje się wtedy większą objętość.

Na koniec zajmujemy się makijażem ust, które podkreślam błyszczykiem lub pomadką. Usta obrysowujemy miękką konturówką w odcieniu szminki lub o ton jaśniejszą.

make up1

Codzienny make up powinno się wykonywać niezwykle precyzyjnie i stosować odpowiednie kosmetyki dla naszej cery. Mamy nadzieję, że nasze wskazówki przydadzą się Wam podczas tworzenia luksusowego makijażu. Jeśli nie czujesz się na siłach, wykonaj makijaż u profesjonalistki.