Mowa ciała jest bez wątpienia cennym źródłem informacji. W poprzedniej lekcji stylu pisałyśmy o mowie naszej twarzy. Dziś zdradzimy, co mówią Nasze dłonie.

1.Otwarcie dłoni czyli dłonie otwarte do góry, mówią o tym, że jesteś otwarty na nowe pomysły osoby, która Ci je przedstawiła. Natomiast skierowanie palców do dołu bądź zaciśnięcie dłoni w pięść oznacza silną osobowość. Taka osoba nie jest skłonna do kompromisu, ma swoje własne zdanie.

2.Wymachiwanie rękami, czyli nadmierna gestykulacja, oznacza, że dana osoba jest bardziej energiczna i przyjacielska. Natomiast osoby, które gestykulują rzadziej, postrzega się jako osoby myślące logicznie i analizujące otoczenie daną sytuację.

3.Ukrywanie dłoni, chowanie rąk pod kolana czy też wkładanie ich do kieszenie oznacza, że dana osoba coś ukrywa.

4.Bawienie się naskórkiem lub paznokciami oznacza niski poziom zaufania, a także bojaźliwość.

5.Sposób podania dłoni również wiele komunikuje np. chcąc pokazać, że jest się osobom dominującą, witamy się kierując wnętrze własnej dłoni do dołu.

6.Splecenia palców np. gest wieżyczki (opuszki palców jednej ręki są złączone z opuszkami drugiej) jest oznaką koncentracji na tym, o czym mówimy. Wcielamy się w rolę eksperta i jesteśmy tak odbierani.