Aloes to skarbnica cennych dla zdrowia substancji. Obecnie coraz częściej sięgamy po sok z aloesu, który ma wiele właściwości prozdrowotnych. Co leczy aloes? Dziś odpowiemy na pytanie.

Aloes – właściwości

Właściwości aloesu jest mnóstwo. Należą do nich m.in. właściwości przeczyszczające oraz żółciopędne. Jednak należy używać ostrożnie, aby nie przyczynić się do wypłukania elektrolitów. Aloes pomaga również w leczeniu oparzeń. Na ranę przykłada się przeciętny liść aloesu, aby przyśpieszyć proces gojenia. Mo zna również stosować maści aloesowe oraz wyciągi, które sprawdzą się przy problemach skórnych takich jak odleżyny, owrzodzenia, rany popromienne. Ponadto, aloes zawiera antyprostaglandyny, hamujące procesy zapalne i działające przeciwbólowo. W związku z tym, aloesowe preparaty zaleca się m.in. przy nerwobólach oraz reumatyzmie.

Według badań, sok z aloesu obniża poziom cukru u osób chorych na cukrzycę. Sok z aloesu wpływa również pozytywnie na odporność naszego organizmu. łagodzi także objawy łuszczycy, egzemy oraz alergii. Poprzez rozszerzenie naczyń włosowatych poprawia ukrwienie skóry. Aloes łagodzi również ukąszenia i użądlenia owadów. Z miąższu aloesu otrzymuje się sok, który podawany doustnie pomaga zwalczyć stany zapalne układu trawiennego, w tym również wrzody i niestrawność. Aloes stosuje się wewnętrznie oraz zewnętrznie.

Zastosowanie aloesu jest o wiele szersze. Sprawdź nasz post, w którym piszemy o tym, dlaczego warto stosować kosmetyki z aloesem.