Mowa ciała mężczyzny często zdradza więcej informacji niż słowa, które wypowiada. Mężczyźni nie zawsze chętnie rozmawiają o swoich uczuciach, dlatego też język ciała mówi za nich wiele. Powszechna jest opinia, że aby uwieść kobietę, należy ją najpierw zrozumieć. Najważniejszy jest charakter, jednak zanim się dobrze poznanie, warto zastosować kilka trików, aby wzbudzić jej zainteresowanie.

Zachowuj się jak dżentelmen

Każda kobieta doceni prawdziwego dżentelmena. Bycie szarmanckim to podstawa. Nie muszą to być wyuczone gesty ani bycie poważnym. Wystarczy, że przepuszczając ją przed drzwi lub odsuwając krzesło uśmiechniesz się i powiesz „proszę”. Takie małe gesty sprawią, że wrócisz jej uwagę i wzbudzisz sympatię.

Wywiad z Adamem Granville – autorem książki „Gentleman. Mam zasady”

Ubiór

Choć nie szata zdobi człowieka, to jednak odpowiedni ubiór jest bardzo istotny, zwłaszcza przy pierwszym spotkaniu. Nie musisz założyć garnituru. Najważniejsze, aby strój był schludny. Potrzebujesz konkretnych porad? Znajdziesz je w naszych artykułach:

Modny facet po 40 – jak się dobrze ubrać?

Moda męska dla 50 latka – stylizacje dla dojrzałych mężczyzn

Mowa ciała

Mowa ciała odgrywa niewątpliwie bardzo istotną rolę w stosunkach międzyludzkich. Komunikacja niewerbalna to wszystkie ludzkie zachowania, inne niż słowa, które zawierają i przekazują treść. Obejmuje ruch ciała, gesty, mimikę, a także ton głosu. Mowa ciała to świetne narzędzie uwodzenia, dlatego warto ją stosować. Dobrze również zagłębić się w mowę ciała kobiet, aby wiedzieć czy partnerka jest Tobą również zainteresowana.

Spojrzenie

Uwodzenie wzrokiem to jedna z najbardziej skutecznych technik poznawania kobiet. Utrzymywanie kontaktu wzrokowego to podstawa, ponieważ oznacza zaufanie do drugiej osoby i zainteresowanie nią. Staraj się nie przewracać oczami. Wszystko opiera się na tym abyś zawsze spoglądał w oczy, przytrzymywał wzrok i się uśmiechał.

Perfumy

Perfumy, tak jak feromony, to nieodzowny element sztuki uwodzenia. Zapach mężczyzny ma kojarzyć się z sukcesem, stabilnością, poczuciem bezpieczeństwa. Możecie spryskać wodą toaletową powietrze, a następnie wejść w powstałą chmurę perfum. drugi sposób wtarcie kilku kropel wybranej wody w potylicę, dzięki czemu zapach będzie się wolniej uwalniać. Pamiętaj, aby nie przesadzić.

Jak właściwie używać męskich perfum?

Słuchanie

Jedną z umiejętności, którą należy opanować chcąc uwieść kobietę, jest umiejętność słuchania jej. Staraj się jej wysłuchać do końca, nie przerywaj. Słuchanie to oznaka zainteresowania oraz zaangażowania w to, co druga osoba mówi.

5 zasad aktywnego słuchania, które poprawią jakość Twoich relacji z innymi ludźmi