Perfekcyjny makijaż, błyszczące włosy i elegancka stylizacja to wizytówka kobiety. Stanowi przepis na to, aby idealnie wyglądać. Jednak wygląd to nie wszystko. Oprócz estetyki, należy zadbać również o swoje ciało, zapewniając mu właściwą pielęgnację.

Zdrowa  i piękna cera to nie tylko zasługa genów, ale odpowiedniej pielęgnacji.Dzięki niej czujemy się lepiej, bardziej kobieco i jesteśmy pewniejsze siebie. Wraz z wiekiem nasza skóra traci elastyczność i witalność. Zmniejsza się aktywność biologiczna komórek organizmu, co skutkuje spowolnieniem procesów regeneracyjnych. Dlatego o skórę należy dbać już od najmłodszych lat.

Podstawę stanowi systematyczne nawilżenie. Regularne stosowanie balsamu do ciała zniweluje przesuszenie skóry i zapewni jej stałe nawilżenie. Oprócz balsamu możesz używać olejków. Warto również stosować kremy do rąk, które natłuszczą, odżywią i nawilżą dłonie. Trzeba jednak pamiętać, że wraz ze zmianą pór, skóra ciała zmienia swoje potrzeby. Jesienią i zimą skóra staje się bardziej sucha, ponieważ osłabia się działanie gruczołów i jest narażona na czynniki zewnętrzne takie jak wiatr i mróz. Dlatego warto w tym okresie stawiać na treściwe i masłowate produkty, pozostawiające warstwę ochronną. W zakresie balsamu i kremu do rąk, polecamy Wam produkty marki La Mer.

La mer krem do rąk balsam do ciała

W okresie letnim  należy chronić skórę  szkodliwym promieniiowaniem UV, co stanowi główną przyczynę starzenia się skóry. Zaopatrzmy się wtedy w środki ochrony przeciwsłonecznej oraz kremy z filtrem np. marki Sisley.

kosmetyki do opalania

Istotny w pielęgnacji ciała jest peeling, zabieg polegający na złuszczaniu i usuwaniu martwego naskórka. Peeling do twarzy i ciała luksusowej marki La prairie wygładzi naszą skórę, poprawi jej elastyczność oraz sprawi, że stanie się lepiej ukrwiona. Peeling należy stosować minimum raz w tygodniu.

peeling do twarzy i ciała

Warto zaopatrzyć się w dobry krem do stóp. Na rynku kosmetycznym możecie dostać m.in. kremy do pękających stóp, które mają na celu złuszczenie naskórka i odżywienie np. marki Collistar, kremy do zmęczonych stóp np. marki MBR Medical Beauty Research.

kosmetyki do pielęgnacji stóp

Bardzo dobre działanie wykazują również kosmetyki w formie serum, które ma w sobie bogactwo aktywnych substancji regenerujących i ujędrniających skórę.

Serum

Warto stosować roll on marki YSL lub Dior pod oczy, usuwający oznaki zmęczenia.

roll on

Decydując się na zakup kilku kosmetyków, dobrze jest wybrać całe serie o podobnym składzie. Dzięki temu do naszego organizmu zostaną dostarczone wszystkie niezbędne składniki.

W dbaniu o dojrzałą skórę przyda się również wizyta u profesjonalisty. Kosmetyczka doradzi i pomoże dobrać kosmetyki oraz zabiegi do indywidualnych potrzeb.

Odpowiednia pielęgnacja ciała i higiena stanowi klucz do zachowania zdrowego wyglądu oraz dobrego samopoczucia. Systematyczne stosowanie wysokiej jakości produktów zapewni oczyszczanie i nawilżenie naszej skóry oraz ochronę przed czynnikami zewnętrznymi. Dzięki prawidłowym nawykom pielęgnacyjnym, przywrócimy skórze naturalną równowagę i utrzymamy dobrą kondycję. Także drogie Panie, niech stosowanie balsamów i kremów stanie się codziennym rytuałem.