Motyw zwierzęcy to temat równie pasjonujący, co niebezpieczny. Ten trend od wielu lat utrzymuje się w modzie. W tym roku również powraca w eleganckim i bardzo stylowym wydaniu.

Wiele kobiet o mocnym temperamencie gustuje w drapieżnych motywach. Panie starają się ukazać swoją wewnętrzną siłę za pomocą mocnego outfitu, który pomaga wyróżnić się z tłumu. Osoby mniej przebojowe mogą zainwestować w szykowne dodatki. Warto zaznaczyć, że zwierzęcy motyw nie stanowi dobrej propozycji na stylizację do biura. W pewnych sytuacjach obowiązuje odpowiedni dress code. Zwierzęce trendy rezerwujmy na wyjątkowe okazje takie jak: uroczysta gala, premiera w teatrze, wieczór w eleganckiej restauracji. Decydując się na ubrania lub dodatki z tym oryginalnym motywem, należy trzymać się pewnych zasad. Sprawią one, że stylizacja nie będzie wyglądać infantylnie i tanio.

Zebra to biało-czarny motyw, który zdecydowanie ogranicza kolorystykę outfitu. Oprócz bieli i czerni można zdecydować się na czerwień przełamującą i ożywiającą cały zestaw. Dodatki powinny być pozbawione wzorów. W przeciwnym razie pojawi się chaos. Legginsy,  ramoneska, torebka i buty w kolorze czarnym to idealne dodatki dla sukienki z motywem zebry.

Wężowa skóra to trend, który lubi grać solo. Pozostałe elementy stylizacji powinny stanowić dla niej jedynie tło, a nie konkurencję. Bogata paleta odcieni skóry węża sprawia, że możemy wybrać barwę najlepiej pasującą do naszego typu urody. Osoby delikatne o jasnej karnacji powinny postawić na szarości. Kobiety o jesiennym typie urody będą doskonale wyglądać w brązach. Natomiast panie posiadające ciemną karnację i czarne włosy mogą zdecydować się na turkusy i zielenie podkreślające ich egzotyczną urodę.

Najbardziej popularnym motywem zwierzęcym jest panterka, która prawie w każdym sezonie kusi nas drapieżnymi centkami. Ona również lubi grać pierwsze skrzypce. Bardzo łatwo jest zepsuć wizerunek nieodpowiednim zestawieniem tego motywu. Należy pamiętać o tym, aby nigdy nie łączyć go z różem. W przeciwnym razie uzyskamy efekt „dzidzi-piernik”. Wyrafinowaną oprawę dla panterki stanowią kolory takie jak: czerń, brąz oraz beż. Czerwona szminka lub torebka dodadzą pikanterii outfitowi. Wielu znanych projektantów docenia walory tego trendu: Versace, Jean Paul Gaultier, Roberto Cavalli. Ten ostatni uwielbia przyozdabiać panterkę złotem, które dodaje jej szyku i wytwornego blasku.

Natura dostarcza nam wielu wspaniałych inspiracji. Powinnyśmy wykorzystywać je w każdym sezonie, zachowując umiar. Tylko wtedy osiągniemy zamierzony efekt i zrobimy najlepsze wrażenie. Jeżeli chcemy poeksperymentować z motywem zwierzęcym i stworzyć awangardową stylizację, skorzystajmy z porady profesjonalnego style coacha.