Zastanawiasz się, co zrobić, gdy nie możesz iść na siłownie? Jak ćwiczyć w domu? Czy się da? oczywiście! Przedstawiamy 5 pomysłów na ćwiczenia w domu.

1.Skakanie na skakance
Skakanka, która kojarzy się nam z zabawa w dzieciństwie, jet doskonałym pomysłem na trening. Spala tkankę tłuszczową, a do tego poprawia koordynację ruchu, zwinność oraz gibkość. Co więcej, skakanka:
-poprawia ogólną kondycję,
-zwiększa szybkość ruchów,
-pozwala spalić nawet do 800 kcal podczas godziny skakania,
-wzmacnia łydki, pośladki i ramiona.

2.Przysiady
Przysiady angażują do pracy mięśnie pośladków i ud. Jeśli jesteś osobą początkującą, to możesz ćwiczyć bez obciążenia. Jeżeli ćwiczysz już od pewnego czasu, możesz wykonywać je z obciążeniem. I wcale nie w siłowni! Hantle lub sztangę możesz kupić przez internet i trzymać w domu 🙂 Możesz wykonywać także przysiady wykroczne. Ustaw się do pozycji wyjściowej zwykłych przysiadów. następnie wykonaj krok do przodu jedną nogą i na nodze wykrocznej zrób głęboki przysiad (noga powinna ugiąć się w kolanie do kąta 90 stopni).

3.Pompki
Aby wykonać pompki potrzebna Ci tylko mata, która dostaniesz w sklepie sportowym stacjonarnym lub online. Jeśli jesteś osobą początkującą, zrób pompki na kolanach – są nieco łatwiejsze. Osoby zaawansowane mogą zacząć od normalnych pompek.

4.Wymachy nogą
Wymachy nogą to jednej z najfajniejszych ćwiczeń, które można wykonać w domu. Potrzebna będzie Ci mata. Przyjmij pozycję na czworaka i jedną nogę podnieść do tyłu, tak jakbyś kopała nogą. Pozycję przytrzymaj i wróć do pozycji wyjściowej. Ćwiczenie powtórz 15 razy na jedną nogę.

5.Brzuszki
Możesz wykonywać klasyczne brzuszki lub inne ćwiczenia na mięśnie brzucha. Jeśli nie masz pomysłu, w internecie dostępnych jest mnóstwo ćwiczeń np. z Ewą Chodawkowską, Mel B czy różne ABS. Wybierz taki zestaw, który Tobie najbardziej odpowiada.