Co zrobić, gdy żłobka, przedszkola i szkoły zamknięte? jak zorganizować dziecku czas? Przedstawiamy 5 sposobów na spędzanie czasu z dzieckiem w domu.

5 sposobów na spędzanie czasu z dzieckiem w domu

1.Gry planszowe

Gry planszowe to doskonała forma rozrywki, nie tylko dla najmłodszych, ale i również starszych. Wybierz taką, która jest dostosowana do wieku Twojego dziecka i zagraj z nim.

 

 

2.Książki dla dzieci

Nie ma nic lepszego niż wspólne czytanie. Jeśli Twoje dziecko jeszcze nie potrafi czytać, to Ty mu czytaj. Jeśli już potrafi, poczytajcie razem.

 

3.Wspólne gotowanie

Wspólne pieczenie ciasta czy przygotowanie obiadu to sama przyjemność! Poproś swoją pociechę o pomoc w kuchni i przyrządźcie jakieś pyszne danie. Może zdrowe mufinki? A może czekoladowe batony z daktylami zamiast cukru? Przepisów znajdziesz mnóstwo! Kilka przepisów znajdziesz w naszej zakładce „lekcja zdrowego stylu„.

 

4.Kolorowanki, wycinanki, łamigłówki

Z troszkę starszymi dziećmi warto pobawić się poprzez naukę. Doskonale sprawdza się wszelkie kolorowanki, a także magazyny dla dzieci, które uczą i mają różne zadania do wykonania. Usiądź ze swoim dzieckiem i dopinguj je! 

 

5.Masa solna

Zapewne pamiętacie zabawy z masą solną. My pamiętamy to jeszcze ze szkoły! A gdyby pokazać taką zabawę swojemu dziecku? Niby prosta sprawa, a daje tyle radości. Potrzebujecie do tego tylko soli, mąki oraz wody. Warto dodać do tego farby, koraliki guziki i inne ozdoby.