Przebarwienia powstają najczęściej w miejscach eksponowanych na słońce. Wygląda to nieestetycznie. Na szczęście istnieje na to sposób. Jak pozbyć się przebarwień?

jak pozbyć się przebarwień

Co to są przebarwienia?

Nie ma wątpliwości, że każda kobieta marzy o idealnej skórze i pięknej twarzy. To w końcu wizytówka. Może zdradzić ile mamy lat. Niestety pomimo jej pielęgnacji, nie zawsze jest taka, o jakiej marzymy. Pojawiają się niedoskonałości. Dość często występują przebarwienia. Jednym z głównych powodów uch powstawania jest przebywanie na słońcu. Powstają w wyniku nagromadzenia się dużej ilości komórek, które wytwarzają melaninę. W związku z tym im dłużej przebywa się na słońcu, tym zwiększa się prawdopodobieństwo na pojawienie się przebarwień. Oprócz słońca, powstanie przebarwień może mieć związek z :

 • wiekiem,
 • wahaniami hormonalnymi np. ciąża, menopauza,
 • stosowaniem antykoncepcji hormonalnej,
 • trądzikiem,
 • mechanicznymi uszkodzeniami skóry,
 • nieprawidłowym funkcjonowaniem tarczycy czy jajników.

 


Jak się pozbyć przebarwień?

Jeśli masz problemy z przebarwieniami, w pierwszej kolejności musisz skonsultować swój problem z dermatologiem. Dzięki temu upewnisz się, że nie są one wynikiem problemów zdrowotnych. gdy tak będzie, konieczna będzie dodatkowa konsultacja z lekarzem. Po ustaleniu przyczyny, można wybrać jeden ze sposobów na walkę z nimi. Wybór zależy w głównej mierze od charakteru, a także głębokości przebarwień. Najlepiej korzystać z dermokosmetyków, które są przeznaczone do walki. jeśli nie będzie efektów, niezbędna będzie pomoc lekarza specjalisty. Szukając dermokosmetyków pamiętaj, aby w składzie znalazła się m.in. witamina C, kwas azelainowy czy kwas glikolowy.

przebarwienia jak się ich pozbyć

Co warto stosować na przebarwienia?

W walce z przebarwieniami doskonale sprawdzają się produkty z nowej linii dermokometyków – NovaClear WHITEN. Jej największym atutem jest to, że została stworzona w polskiej firmie kosmetycznej. Zaś misją firmy jest tworzenie innowacyjnych kosmetyków o bezpiecznym składzie. Zawarte w produktach składniki, działają na trzech poziomach:

  1. Rozjaśniają istniejące już przebarwienia,
  2. zapobiegają powstawaniu nowych przebarwień,
  3. spowalniają proces starzenia


W skład całej linii dermokosmetyków, wchodzi aż 5 produktów:

 1. Żel do mycia twarzy – wykazuje działanie oczyszczające. Usuwa zarówno zabrudzenia, jak i makijaż. Wzbogacony jest o Alfa Arbutyny i witaminę C, które rozświetlają cerę.
 2. Krem SPF 50+ na dzień, którego głównym zadaniem jest ochrona skóry przed promieniowaniem UVA/UVB, będących jedną z główych przyczyn powstawania przebarwień. Zawarte w nim składniki aktywne nie tylko rozświetlają, ale również działają przeciwzmarszczkowo.
 3. Krem na noc, który poza walką z przebarwieniami, dodatkowo spowalnia procesy starzenia.
 4. Balsam do ciała, który wzbogacono o kwas glikolowy. Rozpuszcza on zrogowaciały naskórek. Dzięki temu skóra lepiej wchłania składniki redukujące przebarwienia.
 5. Wybielające serum do twarzy, które nie tylko redukuje przebarwienia, ale poprawia wygląd skóry. Ogranicza również proces pigmentacji i chroni naszą skórę.