Zimą stawiamy nie tyle na modę, co na komfort. Jak wybrać dobre buty na zimę, aby były wygodne i dawały ciepło? Dziś podpowiadamy!

Jak wybrać dobre buty na zimę

Jak wybrać dobre buty na zimę?

Zakup butów na zimę to jedno z trudniejszych zadań. Podążając za trendami modowymi, musimy nieco zboczyć z trasy. Zimowa porą liczy się przede wszystkim wygoda podczas chodzenia, a przede wszystkim zapewnienie ciepła, aby nogi nie zmarzły. Zwłaszcza, gdy na zewnątrz temperatura spada poniżej zera. Na co zwracać uwagę? Oto kilka wskazówek:

1.Wybierz modele z grubszą podeszwą

Stopy najmocniej chłoną zimno właśnie od dołu. Dlatego warto wybrać buty, które mają grubszą podeszwę. Powinna mieć co najmniej 1,5 cm grubości. Musimy również zwrócić uwagę na spód: czy jest on gładki, czy ma wgłębienia lub ząbki. Te z antypoślizgowymi podeszwami. Te antypoślizgowe są o wiele lepsze i zapewniają lepszą stabilność.

2.Pamiętaj o stabilizacji stopy

Kolejną kwestią, która ma duże znaczenie jest stabilizacja stopy. Buty, które kupimy, muszą być sztywne. Jeśli będzie zbyt miękki to zdeformuje się. W efekcie możemy się poślizgnąć na oblodzonej powierzchni.

3.Wybierz odpowiedni rozmiar

Zimowe obuwie kupuje się nieco większe niż w przypadku butów letnich. Dlaczego? Trzeba zrobić miejsce na grubszą skarpetę. Dlatego warto wybrać modele o pół rozmiaru większe. Dzięki temu bez problemu założymy cieńszą, jak i grubszą skarpetkę.

4.Pamiętaj o ociepleniu butów

Istotne jest również ocieplenie butów. Warstwa ta dodatkowo chroni przed zimnem.

jak wybrać buty na zimę

źródło: pinterest

Skóra czy ekoskóra?

Wiele osób zastanawia się, czy lepiej sprawdzą się buty skórzane, czy te, które wykonane są z ekoskóry. Bardziej wytrzymałe będą modele z naturalnej skóry. Jeśli but będzie odpowiednio zaimpregnowany, to nie przepuści wody, dobrze zniesie zmiany temperatury i przede wszystkim dobrze dopasuje się do kształtu stopy. Sztuczne odpowiedniki cieszą się popularnością m.in. ze względu na cenę. Dodatkowo dostępne są w całej gamie kolorystycznej.

Czy warto stosować wkładki ocieplające do butów?

Bardzo fajnym rozwiązaniem są wkładki ocieplające do butów. Świetnie sprawdzą się, gdy na dworze naprawdę jest zimno lub, gdy buty nie są aż tak mocno ocieplane.