Magazyn „Logo” postanowił jako pierwszy przeprowadzić badania dotyczące mody męskiej na próbie aż 1000 polskich mężczyzn.  Celem było sprawdzenie, jak ubierają się Polacy oraz jakie trendy są lansowane. Ponadto, badanie stanowi zapowiedź wielkiego plebiscytu magazyny „Najlepiej Ubrani Polacy 2018”, w którym magazyn po kolei ujawnia każdy ze stylów. Co więcej, czytelnicy mogą oddać głos na nominowanych w danej kategorii. Szkoła Męskiego Stylu postanowiła przybliżyć Wam każdy ze stylów. Dziś pod lupę bierzemy styl smart casual.

SMART CASUAL

Smart casual to styl, który nie jest tak elegancki, aby iść w nim do pracy, gdzie panuje sztywny dress code. Jednakże z drugiej strony, nie jest też zbyt luźny. To nic innego jak połączenie wygody z klasą. Styl ten z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. W takim look’ach warto postawić na spodnie chino, które sprawdzą się w wielu stylizacjach.Zestaw w stylu smart casual to koszula, marynarka i dżinsy. To również zestawienie koszuli, krawatu, kardigany oraz spodni typu chino.Takie stylizacje zakłada się przede wszystkim w niezobowiązujących sytuacjach np. spotkanie ze znajomymi, randka, wyjście do kina. Sprawdzi się również do pracy, o ile nie ma sztywnego dress code. A jakie buty wybrać? Świetnie sprawdzą się skórzane mokasyny. Są nie tylko modne, ale i wygodne. Będą dobrze komponować się z materiałowymi spodniami i prostym kardiganem. W smart casual możesz sobie pozwolić na małą zabawę kolorem i wzorem. Nie musisz ograniczać się tylko do białej koszuli i ciemnych spodni.