W jednej z poprzednich lekcji stylu dla Panów, wspomniałyśmy o tym, że magazyn logo stworzył plebiscyt „Najlepiej Ubrani Polacy 2018”. Magazyn ujawnia po kolei każdy z sześciu stylów, które wyróżnił w plebiscycie. Co więcej, czytelnicy mogą oddać głos na nominowanych w danej kategorii. Szkoła Męskiego Stylu postanowiła przybliżyć Wam każdy ze stylów. Dziś pod lupę bierzemy styl outdoor.

Styl outdoor cieszy się popularnością przede wszystkim u Panów, którzy lubią spędzać czas poza domem,a tym samym cenią sobie komfort i wygodę. Oczywiście w dzisiejszych czasach, styl ten to nie tylko ubrania, w których biega się po lesie czy chodzi po górach, ale także nosi na co dzień.

Odzież w stylu outdoor ma na celu zabezpieczyć przed wiatrem i deszczem, a także ochronę przed przegrzaniem organizmu. W związku z tym sprawdza się ubiór na tzw. cebulkę, czyli warstwowo.  Wybierając się rzeczywiście w góry, na survival, koniecznie unikajcie tkanin, które łatwo chłoną wodę i brud. Wybierz ubrania termiczne, które zatrzymują ciepło. Do tego koniecznie traperki lub trzewiki z grubą skarpetą wewnątrz. Nie zapomnij również o grubych skarpetach, które ochronią stopy przed podrażnieniami, opuchnięciami lub otarciami. Must have jest kurtka, która będzie chronić przed wiatrem, deszczem, a jednocześnie odprowadzają pot na zewnątrz. Zrezygnuj z tych, które nie dają komfortu ruchowego oraz takich, które przemakają. I rzecz ostatnia – plecak, którego nie może zabraknąć i w którym wszystko się pomieści. Ma być wygodny, nieprzemakalny i mieć dużą liczbę poręcznych kieszeni i przegródek. Powinien mieścić prowiant, a także zapasowe ubrania, podręczna apteczka, mapy. Dobrze, aby dodatkowo miał wmontowany pas biodrowy, który odciąża plecy i ramiona podczas długich wędrówek.

A jak ubrać się w stylu outdoor na co dzień? Tak jak wspomniałyśmy – warstwowo! Wybierz traperki, które są charakterystyczne dla tego stylu. Sprawdzą się jeansy, ale zrezygnuj za to z lekkim chinosów i spodni w kant – są zbyt eleganckie! Świetnie będzie komponować się koszula, na nią sweter i kolejna warstwa – kurtka. Oczywiście 3 warstwy tylko wtedy, gdy jest naprawdę chłodno 🙂 Warto postawić na dodatek w postaci czapki. I oczywiście plecak!