Nie ma wątpliwości, że mężczyźni coraz bardziej interesują się modą. Dziś przedstawiamy 10 zasad stylowego mężczyzny.

10 zasad stylowego mężczyzny

1.Poznaj swoje wymiary

Każdy mężczyzna powinien znać swoje wymiary. Dzięki temu dopasujesz ubrania do swojej sylwetki i będziesz się w nich dobrze prezentował.

2.Klasyka nad trendami

Stylowi mężczyźni trzymają się klasyki i nie ganiają ślepo za trendami. Stylowy mężczyzna potrafi przemycić do klasycznego stroju obecnie obowiązujące trendy, ale wciąż dobrze wyglądać. Ale to nie znaczy, że powinieneś unikać eksperymentów z modą. Możesz się nią bawić.

3.Stawiaj na jakość, a nie ilość

Przy kompletowaniu garderoby, stawiaj przede wszystkim na jakość, a nie na ilość. Wysokiej jakości wełniana kurtka lub kaszmirowe sweter, odróżniają Cię od innych facetów podczas imprezy networkingowej lub konferencji biznesowej.

4.Użyj odpowiednich kolorów

W tej kwestii mniej znaczy więcej. Przyjmuje się, że w jednej stylizacji powinny być użyte maksymalnie 3 kolory. Ponadto musisz wiedzieć, które kombinacje kolorów są niezawodne – a których należy unikać.

5.Prawidłowo przechowuj swoje ubrania

Nie wrzucaj ubrań byle jak do szafy. odpowiednio je składaj lub wieszaj na wieszakach, które są przeznaczone do danego elementu garderoby. W ten sposób nie będą się gniotły.

6.Utrzymuj swoje ubrania w dobrym stanie

Stylowy mężczyzna dba o swoje ubrania. Prasuje je, naprawia drobne problemy np. luźny guzik czy plama.

7.Wyrzuć zniszczone rzeczy

Masz w szafie zniszczone rzeczy? Nie bądź sentymentalny i je wyrzuć, jeśli nie jesteś w stanie ich naprawić.

8.Dbaj o swoje włosy

Włosy są niedocenianym elementem stylu. Wielu facetów nie zadaje sobie trudu, aby o nie odpowiednio dbać i układać.

9.Zadbaj o swoją twarz

Bez względu na to, jak ładne są Twoje stylizacje, większość ludzi zapamięta również Twoją twarz. Dlatego dbaj o nią i odpowiednio pielęgnuj! Pomogą Ci w tym kosmetyki przeznaczone dla mężczyzn.

10.Użyj odpowiedniego zapachu

Oprócz odpowiedniego stroju, ułożenia włosów i dbania o cerę, ważne są również.. perfumy. Pamiętaj, że to musi być zapach, który idealnie wtapia się w Twoją naturalną chemię ciała i charakteryzuje Cię.