Orzechy nerkowca mają wiele wartości odżywczych i właściwości zdrowotnych. Jakich? Przekonajcie się sami.

Nerkowce charakteryzują się delikatnym, słodkim smakiem. Są owocem nerkowca zachodniego – gatunku drzewa z rodziny nanerczowatych. Pochodzą z obszarów tropikalnych Ameryki Południowej. Nazwa wzięła się od ich kształtu – przypominają nerkę. Uprawia się je również w Wietnamie, Indiach, Afryce Środkowej. Orzechy nerkowca są bardzo cenne. Wspierają pracę układu sercowo-naczyniowego dzięki zawartości niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych. Są bogatym źródłem potasu, który obniża ciśnieni tętnicze. Znajdziemy w nich również magnez, który chroni przed zawałem, a także witaminę K, biorącą udział w utrzymaniu prawidłowego stężenia czynników krzepnięcia. Ponadto orzechy nerkowa posiadają witaminy z grupy B, które wspierają funkcjonowanie układu nerwowego, dodają energii, poprawiają koncentrację i pamięć.