Nie każdemu pasuje dany kształt okularów przeciwsłonecznych. Jedynie osoby o owalnym kształcie twarzy dobrze wyglądają w każdym modelu. Jeśli masz inny kształt twarzy, musisz wybrać odpowiedni dla siebie model. Dzięki temu będziesz dobrze się prezentować. Dziś damy Wam kilka wskazówek, które przydadzą się podczas wyboru okularów.

Na początek warto określić swój kształt twarzy. W tym celu odsyłamy Cię do naszych artykułów:

Twarz kwadratowa

Kwadratowa twarz charakteryzuje się tym, że czoło i podbródek mają podobną szerokość, a kości policzkowe są wyraźnie zarysowane. W takim przypadku doskonale sprawdzą się popularne aviatory lub okulary w kocich oprawkach. Warto postawić na jasne kolory, dzięki czemu twarz będzie wydawała się łagodniejsza. Radzimy omijać okulary o kanciastych, szerokich oprawkach.

okulary do kwadratowej twarzyTwarz owalna

Twarz owalna to wysokie czoło, zaokrąglony i podłużny podbródek, a linia policzków zwęża się ku dołowi. Jeśli posiadasz ten kształt – jesteś szczęściarą ! Pasują Ci wszystkie kształty oprawek. Podczas zakupu zwróć tylko uwagę na to, aby okulary były tak szerokie, jak najszersze miejsce twarzy.

okulary do owalnej twarzy

Twarz okrągła

Twarz okrągła cechuje się taką samą wysokością i szerokością twarzy, niskim czołem, pełnymi policzkami, zaokrąglonym podbródkiem. W tym przypadku najlepiej sprawdzą się okulary, które wydłużą i wyszczuplą twarz np. kwadratowe, prostokątne, o prostym kształcie i grubych zausznikach. Dobre będą modele zwężające się ku dołowi. Unikaj modeli okrągłych i owalnych, ponieważ tylko podkreślą krągłość twarzy.

okulary do okrągłej twarzy

Twarz prostokątna

Twarz prostokątna charakteryzuje się wysokim czołem, pionową linią podbródka, policzków i skroni, ma także dłuższy, kanciasty podbródek. Najlepiej sprawdzą się okulary o kształcie owalnym, kocim lub szerokie prostokątne.

okulary do prostokątnej twarzy

Twarz trójkątna

Trójkątna twarz charakteryzuje się wysokim i szerokim czołem, łagodną liną szczęki, długim i spiczastym podbródek. Najlepiej sprawdzą się okulary zaokrąglone np. lenonki, kocie okulary, ponieważ  zmniejszą  szerokość skroni. Unikaj modeli kwadratowych, z szerokimi oprawkami i w krzykliwych, jaskrawych kolorach.

okulary do trójkątnej twarzy