Pielęgnacja dłoni jest ważna zimą, ponieważ mróz i suche powietrze źle wpływają na ich stan. Jednak nie tylko po zimie powinnyśmy je pielęgnować. Często i w pozostałe pory roku są zaczerwienione, szorstkie, a czasem nawet piekące. Przyczyną są m.in. detergenty, twarda woda, wiatr, brak odpowiedniego odżywienia, nawilżenia i nawodnienia. Dlatego bardzo ważne jest, abyśmy pielęgnowali nasze dłonie przez cały rok. Dziś prezentujemy kilka sprawdzonych domowych sposobów na piękne dłonie nie tylko zimą.

Codzienne nawilżenie:

Przede wszystkim powinniśmy wyrobić w sobie nawyk smarowania rąk po każdym ich myciu i na noc. Dzięki temu dłonie będą cały czas nawilżone, a skóra straci tendencje do przesuszania się. Pamiętajmy, aby po myciu dokładnie je wytrzeć. Przy wykonywaniu prac domowych takich jak: mycie naczyń, sprzątanie zakładamy koniecznie rękawiczki.

Domowe peelingi dla dłoni:

Staraj się stosować regularnie peeling. Świetne działanie wykazuje peeling kawowy, który bardzo łatwo przygotować. Wystarczy zalać 4 łyżeczki kawy wrzątkiem. Gdy kawa się zaparzy, odlewamy płyn, a fusami wycieramy dłonie. Zabieg wykonać należy kilka razy w tygodniu. Dzięki temu dłonie staną się delikatne i odpowiednio natłuszczone. Możesz również zrobić peeling cukrowy. Łyżkę cukru zamieszaj z łyżką oliwy z oliwek lub oliwki dla dzieci. Dodaj sok wyciśnięty z cytryny i wszystko razem wymieszaj. Nałóż na dłonie delikatnie pocierając. W ten sposób skóra wygładzi się. Cytryna rozjaśni, zaś oliwa dobrze nawilży.

Maseczka:

Po peelingu koniecznie nałóż maseczkę na skórę dłoni. Możesz ją zrobić np. z miodu. Wymieszaj łyżeczkę miodu z kremem nawilżającym. Następnie wcieraj w dłonie, zostawiając grubszą warstwę i nałóż specjalne bawełniane rękawiczki, które dostaniesz w drogeriach. Wytworzą one ciepło i sprawią, że maseczka lepiej się wchłonie. Po ok. godzinie umyj ręce ciepłą wodą, ale bez użycia mydła.

Kąpiel dłoni:

Bardzo dobrze działa również kąpiel dłoni w lejku. Do miseczki należy wlać ciepłą wodę i dodać do niej dwie łyżki oleju i jedną miodu. Następnie zanurz w niej dłonie na ok. 10 minut, a następnie spłucz wodą i susz ręcznikiem. Kąpiel warto wykonać po peelingu, ponieważ mocno odżywi nasze dłonie.

A jakie są wasze sposoby na piękne dłonie?