Piękne włosy i mocne paznokcie to marzenia każdej kobiety. Niestety, większość z nas musi zmagać się z ich osłabieniem. Atrakcyjne reklamy pokazują, że problem ten można rozwiązać za pomocą jednej czarodziejskiej pigułki. Aby osiągnąć wymarzony efekt, należy jednak skoncentrować się nie tylko na środkach farmakologicznych, ale również na naturalnych witaminach znajdujących się w owocach i warzywach. Warto również zasięgnąć porady specjalisty, który stworzy odpowiedni program leczenia tej przykrej dolegliwości.

Jesienią organizm potrzebuje specjalnego wzmocnienia. Osłabia się stan skóry, włosów oraz paznokci. Jest to znak, że organizmowi należy dostarczyć pewnych składników odżywczych. Pomogą w tym suplementy zawierające odpowiednie witaminy i minerały. Wzmocnią one cebulki włosów i poprawią ich koloryt. Łamanie się włosów i paznokci często jest spowodowane niedoborem kreatyny. Za jej wytwarzanie odpowiedzialne są L-cysteina i L-metionina. Na odpowiednią kondycję włosów wpływa cynk oraz biotyna, a na właściwy stan skóry – witaminy z grupy B. Niezwykle ważne jest to, aby suplement zawierał miedź, która wzmacnia włosy. Skrzyp to bardzo popularny składnik pigułek, gdyż jest on źródłem naturalnego krzemu. Nie każdy wie, że wyciąg z prosa również stymuluje wzrost włosów i paznokci.

Warto zainwestować w szampony i odżywki wzmacniające włosy. Dzięki preparatom zawierającym wyciąg z białego łubinu odzyskują one witalność. Wyciąg z żeń-szenia stymuluje ich wzrost, a kompleks witamin wzmacnia je. Skoncentrowane preparaty zawierające wyciąg ze skrzypu mają zbawienny wpływ na cebulki włosów. Godne uwagi są ampułki z płynem, który należy systematycznie wcierać w skórę głowy. Pamiętaj o tym, aby nie myć głowy gorącą wodą. Nie używaj suszarki. Myj włosy wieczorem, aby wyschły w ciągu nocy. Od czasu do czasu można zastosować domowe metody, jakie praktykowały nasze babcie. Płukanka z pokrzywy przeciwdziała wypadaniu włosów. Płukanie włosów wodą z cytryną doda im blasku. Natomiast paznokcie warto nacierać olejkiem rycynowym, który doskonale je wzmacnia. Producenci proponują rozmaite odżywki zawierające teflon akryl lub jedwab. Ten ostatni znakomicie wzmacnia również strukturę włosów i nie obciąża ich.

Dbając o piękny wygląd, nie zapomnij również o właściwej diecie. Należy unikać tłustego jedzenia oraz słodyczy, które zwiększają wydzielanie sebum i osłabiają mieszki włosowe. Trzeba wzbogacić dietę o składniki odżywcze. Aby dostarczyć organizmowi białka, należy jeść chude mięso, jaja oraz nabiał. Miedź, cynk oraz krzem znajdziemy w orzechach i pestkach z dyni, a żelazo – w zielonych warzywach, burakach oraz wątróbce. Źródłem wielu witamin są kiełki roślin. Pełnoziarniste produkty powinny na stałe zagościć w twoim menu. Stan skóry, włosów i paznokci może polepszyć również regularne picie tranu. Skuś się na owocową sałatkę zawierającą banany, kiwi i winogrona. Awokado możesz nie tylko zjeść, ale również wykorzystać do stworzenia wspaniałej maseczki do włosów.

Zabiegi medycyny estetycznej pomagają w walce o piękny wygląd. Mezoterapia igłowa skóry głowy poprawia ukrwienie cebulek i wspomaga odrost włosów. Koktajl biorewitalizujący przynosi znakomite efekty. Jeżeli problem z wypadaniem włosów jest tak trudny, że spędza ci sen z powiek, wybierz się na wizytę do trychologa, który po dokonaniu analizy skóry głowy i ustali przyczynę wypadania włosów. Powodem tej dolegliwości może być nie tylko zła dieta, ale również stres, predyspozycje genetyczne lub zaburzenia hormonalne. Profesjonalna pomoc najlepszego specjalisty jest nieoceniona w walce z nasilającym się problemem. Tylko systematyczne leczenie przyniesie oczekiwane rezultaty.

Rozwój medycyny estetycznej oraz pojawianie się na rynku innowacyjnych preparatów kosmetycznych dostarczają wielu ciekawych rozwiązań. Aby sięgnąć po to, co dla ciebie najlepsze, skontaktuj się z profesjonalnym coachem, który opracuje idealny system realizacji zamierzonego celu. Dzięki współpracy ze specjalistami z zakresu dietetyki, dermatologii oraz medycyny estetycznej jest on w stanie stworzyć dla ciebie kompletny program pielęgnacyjny.