Wiele osób kojarzy zdrowe nawyki żywieniowe z dużą ilością wydanych pieniędzy, z wieloma godzinami spędzonych na gotowaniu i z wieloma wyrzeczeniami. nic bardziej mylnego! Zdrowe odżywianie to nie dieta, która trwa miesiąc. To nawyki, które należy na stałe wprowadzić do swojego życia. Jakie są najważniejsze?

9 tysięcy kroków

Wydawać by się mogło, że to spora liczba. Wcale nie! 9 tysięcy kroków naprawdę łatwo zrobić w ciągu dnia. Wystarczy, że zamiast jechać samochodem do sklepu czy koleżanki, pójdziesz na pieszo. Latem zamiast siedzieć przed ekranem laptopa lub telewizorem, weź swojego faceta lub najlepszą przyjaciółkę na spacer. przecież tam też możecie plotkować 🙂

8 godzin snu

Sen jest niezwykle istotny w naszym życiu. Niestety często o nim zapominamy. Staraj się spać 8 godzin dziennie, a przynajmniej 7. W tygodniu postaraj się położyć nieco wcześniej do łóżka.

7 szklanek wody

Woda odgrywa bardzo ważną rolę w naszym życiu. 7 szklanek wydaje Ci się dużo? A z napojami gazowanymi zapewne nie masz problemu. Dlatego odłóż je na bok (to sama chemia!) i zacznij pić wodę. Tylko nie smakową, bo zawiera dodatki! Jeśli nie możesz się przekonać do picia samej wody, pij wodę z cytryną, limonką.

6 minut medytacji

Nic bardziej nas nie uspokaja niż chwila relaksu. Świetną formę odpoczynku stanowi krótka medytacja. Dzięki niej wycisz się i swój umysł.

5 porcji warzyw i owoców

O ile zjedzenie 5 porcji słodyczy jest łatwe, o tyle 5 porcji warzyw i owoców może wydawać się trudne. Zacznij zastępować słodycze owocami, tak będzie najłatwiej. Gdy już owoce nie będą sprawiały problemu, dołącz do nich warzywa. Nie możesz się przekonać do nich? Kombinuj w kwestii dań. Połącz np. jogurt naturalny z truskawkami lub innymi owocami. Warzywa np. marchewkę możesz zjeść w postaci tzw. zdrowych chipsów.

4 przerwy od pracy

Przerwy od pracy są wskazane, aby nasz umysł choć na chwilę mógł odpocząć. Jeśli pracujesz przy komputerze, pamiętaj, aby zrobić sobie co godzinę chwilę przerwy od monitora. Tylko nie zaglądaj wtedy w monitor telefonu 🙂

3 posiłki i przekąski

Przyjmuje się, że dziennie powinno się zjadać 5 posiłków dziennie w mniejszych porcjach: 3 główne i dwie przekąski. I tego się trzymaj! Dzięki temu pobudzisz swój metabolizm. Uwierz, że efekty zauważysz już po kilku pierwszych tygodniach. Odpowiednia dieta to 70% sukcesu.

2 godziny bez telefonu przed snem

W dzisiejszych czasach z telefonu korzystamy niemalże bez przerwy. Wiele osób pracuje nawet i przez telefon. Jednakże na dwie godziny przed snem odłóż telefon na bok i zrób sobie przerwę, odpocznij i zrelaksuj się.

Trening

Aktywność fizyczna jest bardzo ważna. Jak mówi powiedzenie „sport to zdrowie”. Nie musisz od razu być mistrzem. Wystarczy, że zaczniesz ćwiczyć np. zumbe, bieganie lub uczęszczać 3 razy w tygodniu na siłownie. Zamiast jechać samochodem – idź pieszo lub jedź na rowerze.

A Wy kochani czytelnicy, stosujecie te nawyki?